Skocz do zawartości

Problem z narybkiem prętnika


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Pewnie podobne tamaty były już wielokrotnie,ale potrzebuję dokładniejszych wskazówek. Opiszę w miarę dokładnie mój problem . Od niedawna mam akwarium,wróciłem do mojego hobby po 20 latach. Już po raz trzeci powiły mi się młode prętniki ,ale miałem je tylko przez 5 dni od narodzin. Co narodziny to nowe doświadczenie ale i tak nie mam szansy je odchować. Teraz szczegóły: akwarium do tarła 12litrów,temperatura 28st.,napowietrzanie jest, rośliny także, samice odławiam zaraz po złożeniu jajek, samca jak tylko narybek zaczyna pływać, przykrywam akwarium ,karmić proszkiem zaczymam po 2-3 dniach i 2 dni później momentalnie zero narybku ,a było ich mnóstwo. Udało mi się że jaja złożyły jednego wieczora 2 samice (jedna żółtego koloru a druga lekko prążkowana), to raczej różny gatunej prętnika. Wspomnę też że zakryłem akwarium zaraz po złożeniu jaj a samiec mi padł jak tylko pierwszy narybek zaczynał pływać,nie wiem czy nie załatwiłem go tym wczesnym przykryciem akwarium tarliskowego. W jednym momencie zaczął się przewracać na bok i trwało to kilka minut jak przestał dychać. Chciałem sobie zakupić pokarm dla narybku w płynie ale nie dotarł na czas. Proszę o konkretne rady,dużo poczytałem ale i tak mam problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to prawda ,kiedyś nie miałem takiej wiedzy,nic nie pisali, a teraz nie wiadomo co sprawdzać w wodzie i trzeba mieć całą apteczke preparatów,problem w tym że moje prętniki rozmnażają się po 8-10 dniach, ale samiec nie przeżył więc na razie będzie spokój i może najpierw przygotuję akwarium i potem dokupię samca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie używam filtra w kotniku bo bałem się żeby nie wciągneło tego narybku,to może mieć jakiś wpływ? Czy jest jakieś wyjście na filtracje przy narybku ? Może lepiej przeżucić narybek po 2-3 dniach do kotnika w dużym akwarium ?

 

Używam testów paskowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...