Skocz do zawartości

Nowe akwarium i 28C


Rekomendowane odpowiedzi

Nasypalam zwirek i piasek kupilam roslinki i specjalne plynu uzdatniajace wode orac oczyszczajace z niedobrych bakterii. Kupilam rowniez plym pomagajacy rozbudowac pozytywne bakterie i glony..

Mam akwarium z czarna klapa ktorej jest jazeniowka. Moje akwariu, to ok 35 l

 

Pytanie dlaczego woda ma ok 28C? Wylaczylam juz grzalke ( mam z termostatem) a temeratura dalej taka sama.

 

Swiatlo zapala sie o 7 rano i wylacza sie automatycznie o 23.

 

Czy do akwariow sa specjalne zarowki - swietlowki? Bo ja kupilam normalna w elektrycznym nie wspominalam ze to do akwarium...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swiatlo zapala sie o 7 rano i wylacza sie automatycznie o 23.

na początek 8h dziennie wystarczy i tak wydłużaj po trochy do max 12h(o 30min dziennie)

 

Czy do akwariow sa specjalne zarowki - swietlowki? Bo ja kupilam normalna w elektrycznym nie wspominalam ze to do akwarium...

powinno na nich coś pisać, odczytaj i napisz

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za odpowiedzi ale z grzalka czy bez i czy z lampka czy bez sie okazuje ze w akawrium temperatura jest 27 -28 stopni.

 

Na razie jest jeszcze niezamieszkale wiec zastanawiam sie teraz jakie rybki beda najlepiej znosic takie warunki??

 

 

Chcialam same neony ale gdziez wyczytalam ze one ok 25 C lubia. Teraz to nie wiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stateczek chcial moj brat i jeszcze skrzynie ze skarbami sobie dokupimy.

 

a co do roslinek to mysle ze te tez troche urosna i mam na oku jeszcze 2 rodzaje takich niskich lisciowych.

 

A filtr to wlasnie nie wiem czym zakryc? mylse ze jak znajde jakas fajna roslinke to ja wsadze kolo filtra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co... dzis mi glonojad padl...

 

Nie moge zmniejszyc temperatury i gupiki "siedza" w koncie u gory mam nadzieje ze i one nie padna...

 

 

zobacze jeszcze jak wygladaja bojowniki bo nie szukalam jeszcze i nie wiem,

Myslalam o molinezjach czarnych...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasypalam zwirek i piasek kupilam roslinki i specjalne plynu uzdatniajace wode orac oczyszczajace z niedobrych bakterii. Kupilam rowniez plym pomagajacy rozbudowac pozytywne bakterie i glony..

Mam akwarium z czarna klapa ktorej jest jazeniowka. Moje akwariu, to ok 35 l

 

Pytanie dlaczego woda ma ok 28C? Wylaczylam juz grzalke ( mam z termostatem) a temeratura dalej taka sama.

 

Swiatlo zapala sie o 7 rano i wylacza sie automatycznie o 23.

 

Czy do akwariow sa specjalne zarowki - swietlowki? Bo ja kupilam normalna w elektrycznym nie wspominalam ze to do akwarium...

 

Tak do akwariów są specjalne świetlówki o odpowiednich barwach to zależy jaki biotop chcesz mieć.

Wydaje mi się że powinnaś kupić nowy termometr tylko nie paskowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...