Skocz do zawartości

Akwarium 1000l Filtracja za pomoca kubełków prosze o opinię :)


BvEmil
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

WITAM TU KUBA,

posiadam akwarium po Tacie 1000l do tej pory zajmowałem się zbiornikami do 400l Ojciec nie dbał o akwarium było w opłakanym stanie Nie nadawało się do sumpa i narurowca ze wzgledu na brak funduszy i miejsca.

Posiadam 4 Filtry kubełkowe eheim prof4+ 500/ JBL 1901E/JBL1501E/JBL901

Filtry te dzielnie mi służyły ale były oddzielnie w innych akwariach chce za ich pośrednictwem zrobić w obecnym 1000 mega filtrację to już pewne ale obawiam się odnośnie wkładów czy wystarczą i spełnia swoją funkcję i tu pytanie do was do starych wyjadaczy co pewnie wiedzą 10x więcej niż ja czy to wystarczy

Rozkład Mediów Filtracyjnych:

1)Eheim- cały wypełniony w Purigenie 250ml/Phosguard w dawce zalecanej na opakowaniu

2)JBL901e- Tanie wkłady Azoo Anti-Ammonia Rock / pH6.8 Algea Away Filter/ trzeba je wymieniać co 3 miesiace ale dostaje ja zawsze gratis jak kupuje online Purigen i Phosguard

3)JBL1501e- wkłady rekomendowane do filtra e1501e JBL PHOSEX wymiana co poł roku 1szt/ JBL CLEARMEC PLUS PAD wymieniane również co poł roku 1szt

4)Mechanik JBL 1901 wata JBL I jeden wkład JBL PHOSEX 

A teraz po zapoznaniu się mam paytanie Czyt to nie zaszkodzi rybom taka ilość mediów oraz czy to wystarczy na 1000l dokładnie 950 Łaczna ilość wydajności tych filtrów odejmujać spadek przez rury i media 40%/30% wynosi około 4500l/h5000l/h

Proszę o Radę pozdrawiam :) I dziękuje za poświęcony czas 

post-24502-0-93121200-1480711551_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem ale dla mnie to żart taka filtracja w takim baniaku rozumiem ze filtry polaczone ze sobą? Czy każdy osobno?

 

Jak połączone to sie zadusza nie wiem skąd wziąłeś przepływ 5k ...

Tutaj sensownym wyjściem jedt sump chociaż 112-150l zasypany ceramika,siporaxem a najlepiej jakaś 240.

Raz ze będzie wydajniej dwa taniej jedna pompa zużyje mniej prądu niz 4filtry pamiętaj ze to ma pracowac 24/24 także troche prądu pociagnie.

Zrobisz jak uważasz al według mnie twoja propozycja nie zda egzaminu.

Lumia 640

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Kup używane szkło jako zbiornik filtra zewnętrznego to będzie niewiele kosztować. 

 

Co do wkładów to trochę przesadzasz tam,

 

Rozkład Mediów Filtracyjnych:

1)Eheim- cały wypełniony w Purigenie 250ml/Phosguard w dawce zalecanej na opakowaniu
2)JBL901e- Tanie wkłady Azoo Anti-Ammonia Rock / pH6.8 Algea Away Filter/ trzeba je wymieniać co 3 miesiace ale dostaje ja zawsze gratis jak kupuje online Purigen i Phosguard
3)JBL1501e- wkłady rekomendowane do filtra e1501e JBL PHOSEX wymiana co poł roku 1szt/ JBL CLEARMEC PLUS PAD wymieniane również co poł roku 1szt
4)Mechanik JBL 1901 wata JBL I jeden wkład JBL PHOSEX 

 

Phosguardu się pozbądź, phosex tańszy.
 

901 możesz zostawić, jak to darmoszka to czego nie

 

Co do reszty podaj ile tego tam dajesz, bo np:

phosexu potrzebujesz 1,2-1,4 kg (4 duże paczki 340tki) -starczy na okołu pół roku.

Purigen ~400g

 

Pamiętaj

 

Purigen zawsze na samej górze

Jak musisz dać phosex w tym samym filtrze co purigen to daj go najlepiej obok w koszu (teoretycznie nic to nie powinno robić ale się podobno purigen gorzej regeneruje)

 

Resztę bym po prostu zasypał zeolitem i gąbką (najpierw gąbka potem zeolit)

 

Sam zeolit wymieniaj co 6-12 mcy (litr aquaela to ok 12zł)-nie piszesz co tam będzie w tej szklance)?

 

Przyznam że popieram kolegów w materii jak to zapakujesz razem do szklanki to syf z tego wyjdzie, lepiej odłóż trochę kasy i zrób to jak należy

Edytowane przez Vercynogetorix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...