Skocz do zawartości

[112l] Ogólne,cel:roślinne


Capinho
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,proszę o pomoc w dobraniu obsady do mojego akwarium 112l (80x35x40) Jestem otwarty na wszelkie propozycje ;)
Filtr:Aquael Unimax 250
Grzałka:Atman 100W
Roślinność,bacopy,nurzańce,moczarki,mech jawajski,wgłebka woda,2 rodzaje hygrophili
Podłoże:bazalt 3-5mm :/
Ozdoby:w miarę duży korzeń,łupina kokosa(raczej się jej pozbędę),4 kamienie nadające się do obsadzenia mchem
Pokrywa:wromak, 0.5W/L
Nawozy:mikro,makro,żelazo w płynie i ledwo co uruchomiona bimbrownia
Akwarium zalane niedawno,także parametry muszą się jeszcze ustatkować:
No3: 25mg/l
No2: 0 mg/l
gH: 7
kH: 6
pH: 7.2
W obsadzie starałbym się upchać 8 neonów,ewentualnie dokupić jeszcze kilka,lub stworzyć 2 ławice choć wolałbym żeby było jednolicie.Myślałem o bojowniku.Ewentualnie doradźcie czy dałoby się tutaj upchać jakieś krewetki po tym jak akwarium zarośnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem istnienie krewetek zależy od stopnia zarośnięcia akwarium i ilości kryjówek. Sam miałem boja i kilka red cherry w 44l. i dawały radę. Po pierwszej fascynacji bojownik odpuścił krewetkom i koegzystowali dość długo, aż do likwidacji akwarium. Ważne jednak jest to by krewetki były w miarę dorosłe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego zaznaczyłem :

 

 

( szczególnie z samicami).

 

 

Ważne jednak jest to by krewetki były w miarę dorosłe

A co jak się zaczną mnożyć? Będzie smaczne papu ;) .

Niestety ja bardzo nie miło wspominam przygodę połączenia haremu bojka z krewetkami RC, szczególnie potrząc z perspektywy krewetek. A zbiornik mam zarośnięty jak widać i z dość dużą ilością kryjówek.

Edytowane przez andy102
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie się mnożyły , bojownik nie ruszał ich ( przynajmniej nie zauważyłem). Moim zdaniem nawet jak ruszy krewetki to będzie przynajmniej selekcja naturalna. Obecnie mam red cherry w 112l razem z trzema gurami złotymi , strat nie zauważyłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za pewne wiele zależy od charakteru ryby. Samiec kompletnie nie interesował się krewetkami, w odróżnieniu do samic.

Nauczka dla mnie na przyszłość, nikt mnie nie przekona do trzymania kreweci z większymi rybami ;) .

I wracając do tematu

 

 

lub stworzyć 2 ławice choć wolałbym żeby było jednolicie

Na dwie ławice za mały zbiornik.

 

 

W obsadzie starałbym się upchać 8 neonów

Neony to BW, planujesz takie akwa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dwie ławice za mały zbiornik.

 

Zgodzę się ja najbardziej , ławice będą się ze sobą mieszały i na pewno to nie będzie ciekawy obraz.  Pomyśl o takiej obsadzie

 

Prętnik karłowaty  - 1+2

Danio perłowe   - 10-15szt

Red Cherry      kilka

 

Nawet  biotopowo Azjatycko

Edytowane przez psyho39
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mieszając wszystko ze wszystkim:
Bojownik 2+1
Neon Inessa 15

Kirysek Spiżowy: 10
Może być coś takiego czy zupełnie pomieszane?
Wolę się raczej nie bawić w żadne BW.Bardziej chodzi o pasowanie warunków dla wszystkich ryb

Edytowane przez Capinho
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

* Bojowniki w konfiguracji 1+2/3 (1 samiec + 2/3 samice)

* Zamiast innesek dałbym rasbory klinowe. Neonki mają ciut inne wymagania co do wody aniżeli bojowniki.

* Według mnie przy dziesięciu rybach na dnie, osiągających 7cm długości zrobi się tłok. Daj ich z 6 sztuk - niech mają przestrzeń.

 

PS: Pamiętaj, że kiryski muszą mieć zapewnione odpowiednie podłoże, żeby nie pokaleczyły sobie brzuchów/nie połamały wąsików - piach lb drobny żwir o gładkich krawędziach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiryski potrzebują piachu nie "bo tak". Potrzebują go w celach higienicznych do przesiewania przez skrzela. To są ich naturalne zachowania, które kształtowały przez tysiąe lat, a Ty chcesz im to odebrać. To, że ryba żyje nie znaczy, że jest jej dobrze. Myjesz zęby szczoteczką (piach) czy drucianą szczotką (żwir / bazalt) ?

Więc jeśli nawet nie chcesz się postarać o zapewnienie rybom odpowiednich warunków to je sobie odpuść...

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ja mówię że koniecznie chce je tam wpuścić w ilościach hurtowych żeby się pokaleczyły i pozdychały?

Wedle tego zostawie bez kirysków akwarium,ale w takim razie czy istnieje jakakolwiek ryba której pasuje bazalt?
Czyli wszystkie pielęgnice,pielęgniczki,wszelkie rodzaje kirysków,zbrojniki nie nadają się do akwariów bez piachu...
Do takich akwariów najlepiej nadaje się coś ala gurami albo prętnik i stadko jakichś razbor.
Przepraszam jeśli coś napisałem źle. Dobra,może się nie znam albo na pewno się nie znam ;)
Ale czy nadaje się na dno jakakolwiek inna ryba niż kirysek i przy okazji nie dorasta do 20cm?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...