Skocz do zawartości

[72l] LT


Lenaa
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Akwarium po restarcie.

Wcześniej mieszkały w nim Ramirezy,ale że przyjęłam, na "przechowanie" ,wielkiego Gibicepsa,obsada ze stresu zdechła.

8 miesięcy poszło na marne.

Tak więc postanowiłam założyć LT.

W przygotowaniu jest tez 250l - zazdrość zrobiła swoje :D

 

Akwarium:

60x30x40

 

Filtr:

Zewnętrzny Kaskada HBL-301

 

Grzałka:

Brak.

 

Oświetlenie:

15W

 

CO2:

Brak.

 

Nawożenie:

Brak.

 

Podłoże:

Ziemia ogrodowa,kulki gliniane,torf,żwirek.

 

Obsada:

10x Neon Inessa.

6x Kirys Albinos.

2x Wielkopłetw Wspaniały albinos.

6x Otosek.

 

Rosliny:

Anubias

Gałęzatka.

Kryptokoryna.

Mchy.

Moczarka.

Nadwódka 3 rodzaje.

Nurzaniec.

Pistia.

Różdzyca.

Salwinia.

Wąkrotka.

Wątrobowiec.

Jakaś trawka.

 

 

 

 

Akwarium zrestartowane 6.12.2012.

 

Od razu napiszę, jeśli ktoś posiada roślinki, do oddania, zapłacę, będę wdzięczna. Nie chcę roślinek które były traktowane CO2 ponieważ marnieją w oczach :(

Wykosztowałam się już na te 250l.

 

Dzień 1:

Za jakość zdjęć przepraszam,uczę się :)

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dzień dzisiejszy:

 

 

Dołączona grafika

 

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wiem,ale od 9 miesięcy szukałam tych ryb,z braku kupiłam Ramirezy.

Stało się, jak stało.

Tydzień temu zobaczyłam "aż" 3 sztuki Wielkopłetwów. I w dodatku Albinosy.

Jedna wyglądała na słabą,więc jej nie zakupiłam.

Na pytanie czy gdy podrosną, mogę jedną oddać, gdy okaże się że to 2 samce odpowiedz brzmiała "nie".

Zakupiłam,ponosząc ryzyko. Na alledrogo widziałam 2 oferty,bez możliwości wysyłki.

Będę szukać, te 2 sztuki są bardzo młode mają po 3.5- 4 cm.

Co do większego akwarium,nie wpuszczę je do większego, bo tam chcę trzymać Guraminy. Poza tym są sprzeczne informacje co do wielkości litrażu dla wielkopłetwów.

Jeśli udałoby mi się określić na 100% płeć,dokupiłabym resztę do haremu,Neonki idą do 250l.

Nie wiem czy dobrze myślę.

Kirysy raczej zostaną w tych 72 l.

 

A tu moje 250l, 170l dojrzalej wody,dojrzały wkład z filtra, i Gupiki jako starter.

Dołączona grafika

 

Jeszcze tylko korzeń dla anubiasa muszę spreparować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jesteś z okolic Łodzi, ewentualnie Sochaczewa ;) - chętnie oddam Ci trochę nurzańca i moczarki, bo smutno na razie.

Oj niestety z dolnego Śląska jestem :( bardzo smutno wiem,ale widząc ceny w zoologicznych samej moczarki,uciekam gdzie pieprz rośnie.

Albo widząc zoologiczny,gdzie wrzucają rośliny do chorych rybek...odechciewa się czegokolwiek.

 

 

locdog,wiem już dziś zmniejszyłam przepływ,to było zdjęcie z 1 dnia.

Filtr mi nie odpowiada (muszę zaciskać,lub zatykać wężyk aby zmniejszyć,zwiększyć przepływ). Na razie nie mogę sobie pozwolić na inny,muszę odczekać te 2 miesiące :)

 

I mam jeszcze pytanie co do akwa 250l. Jako gratis dostałam roślinę houttuynia cordata.

Lekko obniżyłam poziom wody,tak,że wystaje ona nad powierzchnię.

Jest sens trzymać ją?

Czy utrzyma mi się częściowo zalana wodą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

locdog,wiem już dziś zmniejszyłam przepływ,to było zdjęcie z 1 dnia.

Filtr mi nie odpowiada (muszę zaciskać,lub zatykać wężyk aby zmniejszyć,zwiększyć przepływ). Na razie nie mogę sobie pozwolić na inny,muszę odczekać te 2 miesiące :)

Tu nie chodzi o przepływ tylko o napowietrzanie.

Wyjmij ten wężyk od napowietrzania z wylotu filtra i przestań dodatkowo gazować baniak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Dzicz, busz ,chaos.

Jak się rozrosło tak jest.

Nie, nie podoba mi się.

Ale...

 

Wraz z moim postanowieniem - moja ingerencja, ogranicza się do dolewania odparowanej wody, i przycinki roślin wyrastających ponad tafle wody - natura pokazała że w środowisku naturalnym rządzi chaos totalny.

 

Neony tra się regularnie,regularnie na tę ikrę polują Kirysy.

 

Muszę zrezygnować z Wielkopłetwów ponieważ nigdzie nie mogę dokupić hulelstwa.

Chyba, że ktoś ma na zbyciu Wielkopłetwy,odkupię. W moim mieście i pobliskim nie ma ich w ofercie. A z alle boję się kupować.

 

A łagodne są nieproblemowe,powolne i ciekawskie. Nudne jednym słowem ;)

 

Nie oczekuję komentarzy. Natura nie jest śliczna i ładna.

Ciesze się, widząc jak dzień po dniu, wszystko samo rośnie, jak chce, i gdzie chce.

 

Zdjęcia przycięte.

Dołączona grafika

 

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na forum jest wiele naturalnych akwariów które jednak przyciągają wzrok. Natura naturą, ale to jest akwarium. Akwarium w domu przeważnie trzyma się dla przyjemności, powinno się podobać właścicielowi. Ale jeżeli autor pisze:

Nie, nie podoba mi się.

 

I mimo to nic nie robi bo "natura" to nie wiem jaki jest tego sens.

 

Ale aż tak źle nie jest, widziałem trochę brzydszych LT ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na forum jest wiele naturalnych akwariów które jednak przyciągają wzrok. Natura naturą, ale to jest akwarium. Akwarium w domu przeważnie trzyma się dla przyjemności, powinno się podobać właścicielowi. Ale jeżeli autor pisze:

 

Nie, nie podoba mi się.

 

I mimo to nic nie robi bo "natura" to nie wiem jaki jest tego sens.

 

Ale aż tak źle nie jest, widziałem trochę brzydszych LT ;).

 

Dokładnie. Zgadzam się.

Trzeba się starać żeby zwierzakom było jak najlepiej ale też żeby się właścicielowi to podobało - takie jest moje zdanie.

 

Nigdy nie stworzymy w akwarium takich warunków jak w naturze, możemy się jedynie do tego zbliżyć. Jednak czy takie naturalne-zaniedbane( przyroda na swój sposób dba o równowagę) akwarium upięknia pokój, salon czy garaż to zależy już tylko od wymagań akwarysty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcąc aby mi się podobało musiałabym więcej i częściej ingerować,zakupić inne rośliny, a moje postanowienie było inne.

Cieszy oko zielenią,ryby się dobrze czują i to jest dla mnie ważne.

To, że mi się nie podoba, nie oznacza że patrzę się na akwarium z obrzydzeniem :D

 

Kupiłam harem Bojowników.

 

Wielkopłetw został przeniesiony do 200+ l ze względu na ganianie samiczek bojownika - samca olewał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...