Forum akwarystyczne - Super Akwarium korzysta z plików cookie ("ciasteczka"). Przeczytaj tę stronę Polityka prywatności dla uzyskania szczegółów. Czy wyrażasz na to zgodę:    Wyrażam zgodę
Wyrażam zgodę

Skocz do zawartości

Zdjęcie

GLONY

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 danielzlotnik

danielzlotnik

Gawędziarz

• Użytkownik
  • 102 postów
  • LokalizacjaSwiętokrzyskie

Napisano 14 luty 2009 - 13:38

W moim akwarium wszystkie kamienie i zamek, co mi się nigdy n9ie zdarzyło porosły glonami, a przecież co miesiąc 3/4 z akwarium wody podmieniam, i w ogóle dbam. No to wziąłem kamienie wyszorowałem, a zamek zostawiłem, bo ładnie wyglądał. i tak z miesiąc był ten zamek w glonach, kamienie już glonami nie osiadały. No i nagel w ciągu tygodnia mi padły 2 gupiki 3 mieczyki 1 glonojad i 1 zmienniak plamisty. To o te glony??? A teraz całe akwarium wyszoeowałem i czekam co będzie dalej sie działo i ten zamek wywaliłem.

#2 Kasiaaa

Kasiaaa

Forumowicz

• Użytkownik
  • 60 postów

Napisano 14 luty 2009 - 14:15

Ten zamek kupiłes w sklepie zoologicznym jak nie wypaz go dbrze z sola lub poprostu zapytaj sie w jakims sklepie zoologicznym o jakis preparat ;) .

#3 nyq20

nyq20

Expert

• Ekspert
  • 943 postów
  • LokalizacjaPolska - Wielkopolska

Napisano 14 luty 2009 - 15:50

W moim akwarium wszystkie kamienie i zamek, co mi się nigdy n9ie zdarzyło porosły glonami, a przecież co miesiąc 3/4 z akwarium wody podmieniam, i w ogóle dbam. No to wziąłem kamienie wyszorowałem, a zamek zostawiłem, bo ładnie wyglądał. i tak z miesiąc był ten zamek w glonach, kamienie już glonami nie osiadały. No i nagel w ciągu tygodnia mi padły 2 gupiki 3 mieczyki 1 glonojad i 1 zmienniak plamisty. To o te glony??? A teraz całe akwarium wyszoeowałem i czekam co będzie dalej sie działo i ten zamek wywaliłem.

Co mam rozumiec przez twoje stwierdzenie ' i wogole dbam'?
Fajnie gdybys podal wymiary akwa, i parametry wody....
Nie podmienia sie wody raz na miesiac 3/4 tylko raz na tydzien okolo 30 - 40%.
Napisz parametry wody i litraz to cos bedzie mozna doradzic.
CO2 w akwarium jest rzeczą priorytetową. Wszystkie moje porady opierają się na tym stwierdzeniu. Linki z allegro wstaw przez www.allegromat.pl ułatwi to śledzenie tematu innym użytkownikom w przyszłości.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Chcesz korzystać ze wszystkich funkcji forum? Zarejestruj się. To zajmie tylko chwilę!