Forum akwarystyczne - Super Akwarium korzysta z plików cookie ("ciasteczka"). Przeczytaj tę stronę Polityka prywatności dla uzyskania szczegółów. Czy wyrażasz na to zgodę:    Wyrażam zgodę
Wyrażam zgodę

Skocz do zawartości

Zdjęcie

Mchy - "przyczepianie" do korzenia

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 kasia_12

kasia_12

Bywalec

• Użytkownik
  • 96 postów

Napisano 31 maj 2011 - 16:36

Witam. Jeżeli temat już był - przepraszam, ale nie znalazłam. ( i nie wiem gdzie jest opcja "szukaj")
Więc przejdę do tematu.
Na internecie zamówiłam roślinki, i min. mchy. I w jaki sposób przyczepić je do korzenia ? jak dawniej miałam akwarium, to miałam Anubiasy, i przyczepiłam je do korzenia gumką recepturką. Po jakimś czasie pękała i ją zabierałam z akwarium a za ten czas, korzenie przyrosły do korzenia.
Jak zrobić z mchem ?
Od razu mówię ze tata jest wędkarzem i ma dużo tej takiej żyłki, ale jak to przymocować do korzenia ?
Z góry dziękuje :)
10x neon inessa 1x bojownik 54l. _________________ Króliczek Antoś :* ______________________ Pieski : Roki, Aza, Sunia :* ________________ Kotek Filemon :*

#2 Mrs.Wolf

Mrs.Wolf

Bywalec

• Użytkownik
  • 77 postów

Napisano 31 maj 2011 - 16:38

Żyłka będzie najlepsza. A przymocowując wystarczy okręcić ją wokół korzenia z mchem, po czym zawiązać. ;)

PS. Szukaj-- search.php
" Szczęście zamyka się na bardzo mały kluczyk, który łatwo zgubić."

#3 ahaed

ahaed

Skazany na forum

• Użytkownik
  • 5109 postów

Napisano 31 maj 2011 - 16:55

( i nie wiem gdzie jest opcja "szukaj")

Dołączona grafika

#4 kasia_12

kasia_12

Bywalec

• Użytkownik
  • 96 postów

Napisano 01 czerwiec 2011 - 07:46

aaa........ Dzięki ;)
a czy żyłkę ściągnąć/ oderwać po jakimś czasie?
10x neon inessa 1x bojownik 54l. _________________ Króliczek Antoś :* ______________________ Pieski : Roki, Aza, Sunia :* ________________ Kotek Filemon :*

#5 dziki

dziki

Maniak

• Użytkownik
  • 781 postów
  • LokalizacjaTrá Lí

Napisano 01 czerwiec 2011 - 08:11

hallo
Nie żyłka zostaje na korzeniu dożywotnio, pamiętaj aby co jakiś czas przycinać/skubać meszki, zostawione same sobie potrafią "spaść" z korzenia. Przerastają przez żyłkę tworząc nowe odrosty poza nią a potem się odrywają i unoszą gdzieś

Niektórzy upubliczniają swoje posty wcale nie po to, żeby poznać czyjeś zdanie i wdać się w polemikę, tylko na przykład z ekshibicjonistycznej potrzeby realizacji swego narcyzmu.

#6 Szpenio78

Szpenio78

Gaduła

• Użytkownik
  • 141 postów
  • LokalizacjaCarlow IE

Napisano 01 czerwiec 2011 - 08:46

No i z własnego doświadczenia nie polecam glonojadów w zbiornikach z mchami

#7 lolekgl

lolekgl

Nowoprzybyły

• Użytkownik
  • 18 postów

Napisano 06 czerwiec 2011 - 04:04

No i z własnego doświadczenia nie polecam glonojadów w zbiornikach z mchami

i ot pytanie - dlaczego ?

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Chcesz korzystać ze wszystkich funkcji forum? Zarejestruj się. To zajmie tylko chwilę!