Skocz do zawartości

Flame moss


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Na samym początku chcę napisać, że szukałem, szukałem ale nie znalazłem wystarczającej odpowiedzi na forum jak i na poczciwym wujku Google. A mianowicie chciałbym obsadzić pień drzewa mchem wymienionym w temacie. Powierzchnia ta to będzie poziomy ''talerz'', taka półka z drewna. Mech chciałem przymocować siatką, a siatkę do pnia już żyłką. Dowiedziałem się, że ten mech rośnie do góry. I tu nasuwa się moje pytanie: jeśli mech 'zasadzę' na środku owego pnia i przykryje siatką, to czy sam rozrośnie się na boki, czy może gdy trochę urośnie to po zrobieniu przycinki, mam wkładać go pod siatkę i w ten sposób postępować aż do uzyskania zamierzonego efektu? Proszę o pomoc, gdyż jestem osobą która przed przystąpieniem do działania lubi mieć wszystko zaplanowane :) Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi!

Pozdrawiam, pablo112.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź. Drążę ten temat, ponieważ wyczytałem, że jest to mech rosnący pionowo i chciałbym uzyskać odpowiedzi na moje pytania. Bardzo proszę osoby posiadające ów mech, lub mające z nim styczność o opisanie swoich spostrzeżeń.

 

Edit: Czy mógłby się ktoś wypowiedzieć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś, kto posiada ów mech, może powiedzieć czy sam rozrośnie się na boki czy nieuchronne jest pakowanie pod siatkę nowych porcji?

Do Administracji forum: Nie edytowałem, żeby odświeżyć temat ponieważ minęła już ponad doba od ostatniej wypowiedzi a pytanie jest dla mnie nurtujące. Jeśli zrobiłem coś nie tak, proszę o ew połączenie postów.

Pozdrawiam pablo112.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

witam, posiadam ten mech i najlepiej jak go przyczepisz siatką do pnia ,nie za mocno, żeby nie zaczął gnić. Na początku nie przejmuj sie że nie rośnie zwykle mchy potrzebują ok 2 tyg. żeby się przystosować do nowych warunków w baniaczku. a jeśli sie już przyjmie to sam zacznie sie płożyć, najlepiej jak byś go regularnie przycinał to stymuluje mech do lepszego wzrostu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...