Skocz do zawartości

AQUAEL PAT mini


frafel
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nurtuje mnie w nim jedna rzecz - napowietrzanie.

Po wypłukaniu i założeniu ponownie do akwarium napowietrza jak dziki.

Mija 1-2 dni i zaczyna słabnąć. Czyżby gąbka tak szybko się zapychała?

A może jest inna przyczyna? Sam już nie wiem. Czy może jest zamontowany za nisko

lub za wysoko?

Może ktoś z szanownej userii miał z takimi objawami do czynienia i może coś podpowiedzieć.

 

Zastanawiam się także nad wymianą obecnego filtra na FZN-1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kombinowałem już z ustawieniem napowietrzacza. Na noc było troche mniejsze napowietrzanie i rano już nie leciało prawie nic.

Mam wrażenie, że się zapowietrza (w przewodzie widać bańkę powietrza).

Zrobiłem ostatnio tak, że obniżyłem trochę gąbkę i część wody wpada poza filtrem - problem napowietrzania się skończył.

Ale chyba nie o to chodzi.

Myslę nad zmianą filtra na FZN-1 (czy kaskada odpowiednio natleni wodę?)

Ewentualnie jeszcze w gre wchodzi zakup jakiegos prostego napowietrzacza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Mam problem z tym filtrem.

Wczoraj odpaliłam go w kostce 20l. Przez pół godziny pierwsze chodził cichuteńko idealnie, ale po tym czasie zaczął buczeć, a raczej rzęzić, coś na styl jakby głośna turbina bardzo była.... Pomocy... Co jest nie tak? Czy może po czasie dostanie poślizgu i zacznie iść jak trzeba, czytałam że generalnie ciche są te filtry, a tu taki klops. Słychać go nawet w 2 pokoju, a już nie wspomnę, że akwa jest jest w sypialni...

Ale nic z nim nie robiłam, nie płukałam nie stukałam, bo nie wiem czy mogę, nie mam z nim doświadczenia.

 

Mam też kubełek HBL - 301 i również tragedia, przez zamknięte drzwi go słychać i przez ścianę :(

 

Kurcze dziś muszę chyba stopery kupić. :help:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Również mam ten filterek w 47L ale zapycha sie po 5 dniach i jak wyczyszczę gąbkę to jest ok.

Włóknina zapycha sie po 2 dniach.

 

Wiele osób narzeka na ten filter z tego co widzę.

Ja go zamontuję do kotnika chyba tam sie bardziej sprawdzi niż w ogólnym baniaku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

 

Mam pytanie odnośnie filtra i jego elementu zaznaczonego na schemacie. Ta osłona wlotu wody do pompy ma dość sporą pojemność nie wykorzystaną a sam wlot do pompy jest dość małej średnicy. Czy próbował ktoś wypełnić to zeolitem albo ceramiką? Można by tam włożyć ceramikę lub zeolit o dużej średnicy zwiększając możliwości filtra czy raczej nie ma szans?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...