Skocz do zawartości

zdychają rybki - gdzie problem


wolo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

mam 25l akwarium.

I obsada (2x prętnik karłowaty + mieczyk); mieczyk zdechł

II obsada (2x prętnik karłowaty te same + dokupione 3 płatki) - najpierw zdechł 1, potem drugi

teraz widzę ze jeden prętnik nic nie jje już drugi dzień więc pewnie też niedługo padnie.. gdzie może być problem?

 

jedyne w sumie co mnie niepokoi to to, że niedawno pojawiły jakieś czarne robaki (nie wiem jak to dokładnie nazwać); ale widze ich co jakiś czas pojawiają się na szybach po jednym; a wcześniej te robaki są w takich małych kokonach; rosną BARDZO szybko i już jako dorosłe są czarne z małymi czułkami. czy to są jakieś pasożyty? może to one wykańczają rybki?

 

proszę o pomoc

 

akwa 25l

2 prętnik + płatka

światło + filtr

osłonięte od światła dziennego

kabomba + ludwigia

ph 8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prętnik Karłowaty:

Wymaga akwarium dobrze obsadzonego roślinami, również pływającymi glonami, nie musi być ono bardzo duże. Nie należy wpuszczać do krótko funkcjonującego zbiornika. Woda powinna być dawno całkowicie nie zmieniana oraz regularnie i często w niewielkich ilościach podmieniana, o głębokości około 20 cm. Parametry wody nie są istotne, należy jednak unikać skrajnych odczynów pH i twardości. Nie należy hodować prętników z bardzo ruchliwymi rybami oraz wykazującymi tendencję do obgryzania płetw, ponieważ uszkadzają im nitkowate płetwy brzuszne.

Mieczyk

Woda słodka o odczynie obojętnym lub lekko zasadowym. Bardzo ważna jest filtracja wody. Mieczyk Hellera wymaga dużego akwarium z wolną przestrzenią do pływania. Akwarium powinno posiadać pokrywę ponieważ mieczyki są rybami bardzo skocznymi. W celu wyeksponowania pięknych barw należy zamontować jasne oświetlenie.

masz za duze ph

a od kiedy masz akwa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety posłuchałem się Pani w sklepie zoologicznym i 2 godziny po przygotowaniu akwarium wpuściłem 2 prętniki i ! mieczyka. Mieczyk szybko zdechł. Tydzień temu wpuściłem 3 płatki 2 już zdechły. Teraz widze że 1 z prętników 2 dzień nie szamie :(. Chyba poczekam aż zdechną mi wszystkie rybki i wtedy odpowiednio przygotuje akwarium i obsadze je małymi rybkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisałem jestem kompletnym laikiem a opierałem się na informacjach od Pani ze sklepu. Teraz niema co roztrząsać co zrobiłem nie tak tylko czy jest szansa na uratowanie rybek? Jeżeli wszystkie mi zdechną wtedy będe myślał jak przygotawać akwarium do nowej osady.

akwarium powinno dojrzewać 2 tygodnie!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...