Skocz do zawartości

pielegniczki Kakadu


Tasman
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Może mi ktoś wyjaśnić dlaczego samiec stroszy pletwę grzbietową i przegania samice?? Szukałem info ale nie udało mi się nić znaleźć :/. Czy u tych rybek to normalne czy ta samica może być jeszcze młodym dobrze niewybarwionym samcem? Dodam że samiec(szary z pomarańczowo-czarnymi płetwami) ma koło 3cm dł. a samiczka (żółta z szaro-czarnym pasem wzdłuż ciała) i ma około 2-2,5 cm dł. I jeszcze jedno w jakim wieku czy przy jakiej wielkości te rybki sie rozmnażają??

Pozdrawiam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze tak być ze to samiec albo jakoś sie nei dogadaly za młoda albo coś... a jesli chodzi o wiek te ryby zbyt długo nie zyja więc raczej szybko

zbyt długo tzn tak na oko ile??

Też mi się właśnie wydaje, że są jakby niedobrane zastanawiam się czy nie wymienić samiczki bo ona wygląda na taką wiecznie przestraszoną nawet przed gupikami ucieka :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kakadu to delikatne ryby ja juz nie raz kupowałem i padały choc inne ryby pływająi nic się nie dzieje PS. Kakadu trzymamy w haremach czyli 1+2

Wiem tylko na razie mam jedną samice drugą kupie w innym sklepie żeby nie były wszystkie spokrewnione ;). Może przyczyną takiego zachowania jest pokrewieństwo :?:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...