Skocz do zawartości

Co zrobic aby nie chorowały roslinki???


Rekomendowane odpowiedzi

óswietlenie posiadam w postaci jarzeniówki 15 naworzę tabletkami i odrzywkami w płynie.podłorze mam złorzone z żwirku drobnego a temperatyra wynosi od 22 do 25/26.Obsada 7 neonków inessa 3 danio rózowe i jeden półroczny glonek chciałbym jeszcze zakupić 3 zmienniaki plamiste.

 

Edycja:

 

Musisz dobrze nawozić zrobić bimbrownię i ją stosować i oświetlenie musi być dobre ok.0,5W/L.

 

Co to znaczy bimbrownia???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz dobrze nawozić zrobić bimbrownię i ją stosować i oświetlenie musi być dobre ok.0,5W/L.

 

Co to znaczy bimbrownia???

:google::szukaj:

 

Co do Twojego baniaka to popraw oświetlenie - najlepiej przez dodanie jeszcze jednej świetlówki 15W. Znacząco poprawi to warunki bytowe roślin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny litraż troszkę mniejszy-54l i od pół roku mi żadna roślinka nie zgniła.Po prostu cały dzień świecę im światło (1 świetlówka chyba 15w).Niczym nie nawożę prócz aqua plant B.Mam roślinki Egeria densa i zwartka z której posadziłem kolejne 3.Mam zamiar dokupić kolejne.

 

Moim skromnym zdaniem więc podstawa nie leży w nawożeniu,a w oświetlaniu i czystości wody (80% co 2 tyg.).MOże u ciebie się sprawdzi moja metoda...

 

Edycja:

 

Mam podobny litraż troszkę mniejszy-54l i od pół roku mi żadna roślinka nie zgniła.Po prostu cały dzień świecę im światło (1 świetlówka chyba 15w).Niczym nie nawożę prócz aqua plant B.Mam roślinki Egeria densa i zwartka z której posadziłem kolejne 3.Mam zamiar dokupić kolejne roślinki.

 

Moim skromnym zdaniem więc podstawa nie leży w nawożeniu,a w oświetlaniu i czystości wody (80% co 2 tyg.).Może u ciebie się sprawdzi moja metoda...

Faktem też jest że mam dosyć dobrze oświetlony pokój.

 

TheDivineConspiracy: Edytuj posty!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny litraż troszkę mniejszy-54l i od pół roku mi żadna roślinka nie zgniła.Po prostu cały dzień świecę im światło (1 świetlówka chyba 15w).Niczym nie nawożę prócz aqua plant B.Mam roślinki Egeria densa i zwartka z której posadziłem kolejne 3.Mam zamiar dokupić kolejne.

 

Moim skromnym zdaniem więc podstawa nie leży w nawożeniu,a w oświetlaniu i czystości wody (80% co 2 tyg.).MOże u ciebie się sprawdzi moja metoda...

 

Faktem też jest że mam dosyć dobrze oświetlony pokój.

Chcesz powiedzieć że wymieniasz 80% wody? :zamieszany:

Świecenie całą dobę nie jest dobre ani dla ryb ani dla roślin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moim zdaniem daj pod żwir ziemię ogrodową oświetlenia nie przerabiaj i będziesz miał typowego LOW TECH'a. Roślinki Ci będą ładnie rosły, nie będziesz musiał niczym nawozić ani stosować żadnych bimbrowni jak tu jeden z kolegów sugeruje.

Na samym początku obsyp brzegi akwarium żwirkiem na wysokość 2-3cm (żeby ziemia nie miała styczności ze światłem dziennym). Daj na spód ok 2-3 cm zwykłej ziemi ogrodowej (ja dałem taką do palm i kaktusów) na to ok 3-4 cm żwirku granulacja od 3-5 mm. Posadź roślinki i miej cierpliwość bo na początku napewno Ci odchorują zmianę warunków, ale się nie przejmuj. Ja Low techa założyłem półtora miesiąca temu i dopiero teraz roślinki zaczęły iść w górę. Po ok 2-3 dniach podmień ok. 80% wody (ziemia uwanlnia dużo sładników odżywczych i możesz mieć wysyp glonów). Świeć 10-11 godzin dziennie (ja swiecę od 10 do 21) a wodę podmieniaj 10% raz na miesiąc. Jeśli Ci się jakaś roślinka nie przyjmie (tak też się może zdażyć) poprostu zastąp ją inną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...