Skocz do zawartości

yyyy


Uśka
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie:

Dostałam od znajomych w prezencie wielki wazon z grubego szkła ok.30l (wysoki i waski)pomyslałam ze fajnie by wygladały w nim rybki i teraz moje pytanie:

-czy taki wazon nada sie na akwarium ?

-czy moge uniknac doprowadzania wszelkiego rodzaju kabli rurek itp ?

-jakie rybki ewentualnie moge w nim trzymac ?

- i czy to w ogole dobry pomysł ?

 

Jako małe dziecko miałam akwarium i pamietam z tego tyle ze najbardziej irytowały mnie filtr i napowietrzenie, rurki, kable wszystko ciagle sie platało i głosno chodziło nic przyjemnego :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Wazon mam rozumiec jest okrągły , więc odpada ponieważ rybki:

- bedą miały tak jak na karuzeli ( okrągły kształt)

- moga mieć wady wzroku

- różne zaburzenia choroby.

2. To jest nieuniknione, ponieważ każda rybka potrzebuje filtra, inaczej bez niego truje się wodę a zarazem ryby, które w niej żyją napowietrzacza większość ryb potrzebuje grzałki też!

Nie jest to dobry pomysł moim zdaniem nawet bojownik się tu nie nadaje chociaż jest spory litraż a pozatym bojowniki potrzebuja pokrywy, ponieważ oddychają ciepłym powietrzem bez pokrywy ciężko zachorują nieuleczalnie (przeziębienie)

ładne akwarium to akwarium, które ma żywe rośliy a do teg potrzeba oświetlenia pod pokrywą więc nie jest to dobry pomysł trzymania tam ryb. Chwała Ci za to że pytasz najpierw a potem robisz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ACHTUNG a nie wiem czy to tylko w zoologicznym w wadowicach zamykaja bojowniki na sprzedaz w pudeleczkach o srednicy ok 9 cm. owszem zgodze sie ze jak sie ma kilka ryb w kuli to co innego a po 2 30l. to duzo jak na jedna rybe a jak sie ma akwarium 30l. albo 25l. to co i jakies choduje po kilkanascie ryb?? 1 ryba na 30l. tym bardziej bojownik bedzie ladnie wygladal i mial super a jak zrobisz twoj wybor pozdrowionka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

wiesz co moim zdaniem w wazonie to sie kwiaty trzyma,pamietaj ze przejrzystosc szkla z ktorego robi sie wazony jest inna niz zwyklego akwarium i jesli bedzie to szklo ktore powieksza to rybki moga miec problemy ze wzrokiem... poza tym rzeczy uzywaj lepiej zgodnie z ich przeznaczeniem.lodowka to w koncu nie to samo co piekarnik,to samo tyczy sie akwarium i wazonu... pozdrawiam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie bede nic dodawal, najwiecej krzycza na takich forach. kiedys w sklepie akwarystycznym jednym, drugim... ktoryms tam spotkalem sie z opinia, ze fora akwarystyczne to porazka, nikt nie moze Toobie mowic co masz robic, bojowniki w naturalnych warubkach moga zyc nawet w kaluzy, w ktorej jedyna roslina jest ped bambusa. a kaluza moze nawet miec srednice 30, moze 40 cm. Uwazam, ze nie powinnas sie sugerowac odpowiedziami tych ze uzytkownikow. ryby sa hodowane w roznych warunkach, widzialem skalary wysikie na 30 cm, dlugie na 20 cm hodowane w rurze o srednicy 40 cm i dlugiej na okolo 1,5m.

Z ta osoba utrzymywalem kontakt przez okolo 1,5 roku, skalary caly czas tam byly, a skoro urosly do takich rozmiarow, napewno nie mialy miesiaca. uwazam, ze sama powinnas sie uczyc i sama powinnas wyciagac wnioski. ryby sa sprzedawane tak jak sa, nikt nic na to nie poradzi. ja przestalem juz jakis czas temu sugerowac sie internetem, moze brzanki maja okolo 4 lat. karmie je kasza, ryzem, nawet zoltkiem z ugotowanego jajka, maja oczywiscie "swoj" pokarm, ale domowa kuchnia im nie szkodzi, ikre skladaja srednio co 2, 3 tygodnie. nie wiem, jaka bedzie odpowiedz czytelnikow, pewnie jakas riposta bedzie, ale ryby jakos zyja, maja mocne kolory, zywe.

tak swoja droga chetnie przyjme mlode gupiki:>

a co do foruf, szukaj opisow gatunkow, nie pros o podpowiedzi, bo zawsze odradza. moze nawet spala na stosie

pozdrawiam i powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...