Skocz do zawartości

Problem z roślinkami


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Kupiłem tydzień temu roślinki : kabomby i moczarki. Dziś z moczarek nic nie zostało bo zgniły a kabomby rosną jak głupie i już są równo z taflą wody... Będę podawał co2 z bimbrowni i nawóz do roślinek w płynie ale dopiero za dwa tygodnie bo w sklepie powiedzieli że jak się ukorzenią roślinki to można podawać ten "nawóz" w płynie.

Na dnie akwa jest podłoże do roślin(zapomniałem nazwy) i tabletki a na podłożu do roślin jest podłoże krzemowe.

Moje pytania:

Czy trzeba obciąć kabombe???

Czy jak nie obetnę to może tak rosnąć zawijając się????

Czy ten obcięty czubek jak włąże w podłoże to będzie rósł????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne :zamieszany:. Moczarki są mniej wymagające od kabomb, moim zdaniem jeśli brakuje w akwarium potrzebnych składników prędzej te drugie powinny zgnić a nie moczarki, no ale cóż takie sytuacje się zdarzają :).

 

Ale pamiętaj że oprócz podłoza dla roślin, CO2, i innych odżywek rośliny potrzebują także dobrego oświetlenia :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzajcie z tym światłem przecież to moczarki i kabomba jedne z najmniej wymagających roślin, im powinna wystarczyć nawet świeczka ;) Możesz ich nie obcinać i nie rozsadzać ale z czasem rozrosną się i będą na całej powierzchni wody...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzajcie z tym światłem przecież to moczarki i kabomba jedne z najmniej wymagających roślin, im powinna wystarczyć nawet świeczka ;) Możesz ich nie obcinać i nie rozsadzać ale z czasem rozrosną się i będą na całej powierzchni wody...

Zgodzę się, że moczarka to mało wymagająca roślina i polecana jest początkującym akwarystom, lecz z tą świeczką to bez przesady. :) Natomiast kabomba to nie do końca roślinka "najmniej wymagająca" jak wcześniej wspomniałeś. Jest delikatną roślinką i nieco wrażliwą na przesadzanie, jeżeli chcesz już obciąć młode pędy zrób to jakimś ostrym narzędziem np. nożyczkami lub nożem, nie polecam odrywać pędów palcami lub paznokciami gdyż roślinka zacznie gnić od dołu pędu. Nie należy również sadzić kabomby blisko napowietrzenia. Preferuje również spokojne ryby nie podgryzające końcówek roślinki ponieważ jej końce są bardzo drobniutkie i delikatne. Preferuje ona raczej miękką wodę (pH od 5-7.2)

 

Pozdrawiam ProMatt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem tydzień temu roślinki : kabomby i moczarki. Dziś z moczarek nic nie zostało bo zgniły a kabomby rosną jak głupie i już są równo z taflą wody...

Być może sprzedano Ci przemarznięte moczarki skoro zgniły.

 

 

 

 

Być może ale teraz to już nie ma znaczenia bo już ich nie ma.

A czy muszę podawać CO2 dla tych kabomb???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie musisz za bardzo przerabiać pokrywy wystarczy wywiercić dwa otworki i zamontować takie coś http://www.allegro.pl/item945701377_oprawa_swietlowkowa_15w_typu_t8_lm15.html

lub

http://www.allegro.pl/item951980187_opr ... _adma.html

owe świetlówki możesz kupić w sklepie budowlanym lub oczywiście allegro, decyzja należy do Ciebie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...