Jump to content

Aguael" filtr akwariowy


Recommended Posts

Owszem posiada czesc napowietrzajaca wraz z nakladka rozpylajaca:)

Filtr do akwariow 30 - 60 Litrow, mozna do niego dokupic DESCZOWNIE (firmy aquael koszt ok 12- 14 zl) ktora jest wg mnie najlepszym rozwiazaniem:)

 

Filtr polecam sam taki posiadam plus deszczownie, bezglosna praca;)

 

A jesli chodzi o twoj problem z zywymi roslinkami to musisz koniecznie zainwestowac w swietlowke, nie ma innej opcji na to zeby roslinki rosly i mialy sie dobrze.

Link to comment
Share on other sites

Jak sama nazwa mowi deszczownia ma za zadanie stworzyc efekt padajacego deszczu a wiec spadajace kropelki itd. Mozna jej tez uzyc do nadania powierzchni wody odpowiedniej cyrkulacji (ruchu) co sprawia ze woda takze sie napowietrza (natlenia). Wtedy jednak albo musi sie znajdowac tuz nad tafla wody lub pod nia i miec skierowane wyloty pod kątem do powierzchni wody.

Link to comment
Share on other sites

Ja mam filtr fan mini plus 260 l/h

I nie wiem czy go dobrze założyłem

To wygląda tak: http://www.sofmir.dmkhosting.net/catalog/images/aquael/filtr_FAN_2.bmp

 

I tam gdzie jest ta rureczka doprowadzona do takiego czarnego zbiornika z tyłu jest ona zaczepiona i ja przez pewien czas tak miałem i ten filtr bardzo cicho chodził i nie "puszczał" bąbelków tylko powstawał tak jakby lekki prąd morski ale dowiedziałem się że filtr powinien "puszczać" bąbelki więc odpiąłem ten zbiorniczek i filtr wytwarza bąbelki ;] I jak jest prawidłowo żeby zbiorniczek był zaczepiony czy nie? :cry::roll:

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...