Skocz do zawartości

Kolejność wkładów filtracyjnych


HAL9001
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Po pierwsze Witam całą społeczność tego forum, czytam was dość długo ale zarejestrowałem się dopiero teraz. Znalazłem 2 wątki na temat wkładów ale są stare, więc ich nie odgrzewałem, a wracając do tematu.

 

Posiadam baniak 112l z filtrem Unimax 250 w którym kolejność jest następująca (kierunek wody z góry na dół):

góra filtra --> gąbka (duże oczka) dwie warstwy >> wata (był węgiel) >> zeolit (czas go wywalić) >> ceramika --> dno filtra

Woda kryształ, ryby i krewetki mnożą się jak szalone, rośliny rosną, od roku nic poza małym odmulaniem przy podmianie wody. Światło 4x24w + 2x 11w do tego bimbrownia i w dzień ryby mają jakuzi.

Filtr czyściłem 8 miesięcy temu i to tylko po to aby z pierwszego kosza wywalić zassany narybek.

Teraz kupiłem ShrimpSet 30 do niego Minikani 120, po otwarciu troszkę się zdziwiłem bo jest odwrotnie niż mam w Unimax'e, łącznie z kierunkiem wody która zalewa dno filtra i płynie do góry przez kosze. W/g producenta powinno być

(kierunek wody z dołu do góry):

dno filtra --> ceramika >> chyba zeolit >> wata >> gąbka (duże oczka) 4 warstwy w sumie 6cm --> góra filtra.

 

A więc, najpierw filtracja mechaniczna a potem biologiczna w/g unimaxa, czy najpierw biologiczna a potem mechaniczna w/g minikani ???

 

ps. uprzedzając pytanie czemu taki duży filtr do 30l baniaka, bo tak :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...