Skocz do zawartości

jak rozpoznac plec???


trelus
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

mam pytanie jak rozpoznac plec u zalobniczek,danio,neonkow inessa,bystrzykow pereza,labeo.i jak rozpoznac ze rybki beda mialy tarlo???wiem ze samice sa zazwyczaj wieksze od samcow.ale ten sposob rozpoznania jest czasem mylny bo po zakupieniu rybek ze sklepu ich wiek moze byc rozny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej

co do danio to niema żadnych problemów samiec jest smukły i niekiedy wygięty samica ma duży brzuch okrągła 1 samica na 2-3 samce

 

żałobniczki samiec intensywny kolor czarny a samica szary i jak popatrzysz na rybkę to będzie widać że samica ma duży brzuch a samiec jest chudy 1samica na 2-3 samce

 

co do bystrzyka to ma bardzo wydłużoną płetwę grzbietowa a samica jest większa i ma pełny brzuszek oraz jest mniej kolorowa 1samica 2-3 samce

 

co do labeo to nie jest określony ale z tego co wiem bardzo rzadko się rozmnaża w akwa a jak już to w bardzo dużych akwa ze względu na agresywność wobec swojego gatunku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za podpowiedzi;) z danio poszlo latwo bo wlasnie dzis rano mi sie wytarly :o z tymi zalobniczkami jest troszke gorzej bo one gwaltownie reaguja na zmiane oswietlenia i zmieniaja kolorki.ale trzymajac sie twoich wskazowek to mam chyba 2 samiczki i 1 samca.to samo bystrzyki.a jezeli chodzi o labeo to bardzo podoba mi sie ta ryba 8-) czytalem o niej i prawda jest ze 2 samce w 1 akwa odpadaja.silniejszy zabije mlodszego ale parka jest ok.nie mam zamiaru ich rozmnazac bo do tego potrzebny jest ponoc zbiornik miedzy 500-1000 litrow.i super warunki Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...