Jump to content

dziwne zachowanie bocji


Recommended Posts

Witam,

proszę Was o pomoc, ponieważ od kilku dni zauważyłem, że moje dwie bocje lohachate ocierają się o żwirek, co najgorsze duża bocja wspaniała i samica mieczyka zdechła mi przedwczoraj:( Pani w sklepie zoologicznym poradziła mi żeby dokonywać częstej wymiany wody w tym przypadku, nawet 1 na tydzień, przy każdej wymianie dodawać preparat SERA. Nie widać na nich białych plamek, więc nie wiem czy jest to objawa ospy rybnej. Może jest to zbyt duże PH wody? Niestety dzisiaj zauważyłem, że również młodziutki samiec mieczyka zaczyna tak samo się ocierać. 3 dni temu skończyłem 5-dniową kuracje MFC lecz nie pomogło mi to uratować rybek.

 

akwarium jest 60 litrowe, niestety parametrow wody nie znam. Dodam że bocje mają zrobione specjalne kryjówki itp. aby zapewnić im jak najlepsze przebywanie.

Proszę Was o szybką reakcje i dziękuje.

Link to comment
Share on other sites

Może nie odpowiem fachowo ale kiedys miałem taki przypadek zero objawów a ryby padaly prawie co dzień po jednej Zapytalem w sklepie o cos na nie wyjasnione zgony rybek opisalem jak to wygląda dostalem tabletki na pudełku pisało ze stosowac w razie nie wyjaśnionych zgonów i pomogło nie pamietam co to był za srodek ale albo to zbieg okoliczności albo faktycznie srodk poskutkował Zapytaj w sklepie o coś na bakterie Może ktoś udzieli bardziej fachowej odpowiedzi

Link to comment
Share on other sites

więc myślicie że częsta podmiana wody wraz z preparatem, no własnie tu pytanie jakim skoro MFC nie pomogło odkazić akwarium... ten produkt SERY to był chyba preparat zawierający gotowe bakterie, lecz nie jestem pewien , co o tym myslicie?

Link to comment
Share on other sites

gdyby to była ospa to kup sera costapur. ja miałem ospę w akwa ale było widać białe kropki i też (głównie bocje) ryby ocierały się o kamienie. dodałem go 2 razy wg dawkowania na ulotce, zwiększyłem temperaturę do około 30 stopni i po 3 dniach nie było śladu choroby...

Link to comment
Share on other sites

 Share

×
×
  • Create New...