Skocz do zawartości

dziwne zachowanie bocji


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

proszę Was o pomoc, ponieważ od kilku dni zauważyłem, że moje dwie bocje lohachate ocierają się o żwirek, co najgorsze duża bocja wspaniała i samica mieczyka zdechła mi przedwczoraj:( Pani w sklepie zoologicznym poradziła mi żeby dokonywać częstej wymiany wody w tym przypadku, nawet 1 na tydzień, przy każdej wymianie dodawać preparat SERA. Nie widać na nich białych plamek, więc nie wiem czy jest to objawa ospy rybnej. Może jest to zbyt duże PH wody? Niestety dzisiaj zauważyłem, że również młodziutki samiec mieczyka zaczyna tak samo się ocierać. 3 dni temu skończyłem 5-dniową kuracje MFC lecz nie pomogło mi to uratować rybek.

 

akwarium jest 60 litrowe, niestety parametrow wody nie znam. Dodam że bocje mają zrobione specjalne kryjówki itp. aby zapewnić im jak najlepsze przebywanie.

Proszę Was o szybką reakcje i dziękuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie odpowiem fachowo ale kiedys miałem taki przypadek zero objawów a ryby padaly prawie co dzień po jednej Zapytalem w sklepie o cos na nie wyjasnione zgony rybek opisalem jak to wygląda dostalem tabletki na pudełku pisało ze stosowac w razie nie wyjaśnionych zgonów i pomogło nie pamietam co to był za srodek ale albo to zbieg okoliczności albo faktycznie srodk poskutkował Zapytaj w sklepie o coś na bakterie Może ktoś udzieli bardziej fachowej odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdyby to była ospa to kup sera costapur. ja miałem ospę w akwa ale było widać białe kropki i też (głównie bocje) ryby ocierały się o kamienie. dodałem go 2 razy wg dawkowania na ulotce, zwiększyłem temperaturę do około 30 stopni i po 3 dniach nie było śladu choroby...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...