Jump to content

mit o MUTACJACH


Gabi
 Share

Recommended Posts

Nie wiem jak można wypisywać że papuzie to mutanty? skoro to jest krzyżówka dwóch odmian pielęgnic. To tak samo można powiedzieć o psach,kotach,krowach,koniach i jeszcze innych zwierzakach bo też były krzyżowane w celu otrzymania innych ras i odmian. W takim razie ich hodowli też powinno się zakazać i potępiać ją,przecież to też ingerowanie w naturę.Radzę najpierw poczytać o mutacji genetycznej i krzyżowaniu jakie są między nimi różnice a dopiero wtedy o wypowiadanie się w temacie!!!!

Link to comment
Share on other sites

Hybryda (mieszaniec) osobnik powstały w wyniku skrzyżowania dwóch gatunków ,odmian które mogą się rozmnażać(bardzo mały %) i powstają nowe gatunki . Pielęgnica papuzia jest hybrydą mutantem potwierdza to nie spójność genetyczna powykrzywiony kręgosłup, nie domykająca się szczęka

Podaje parę hybryd

Klacz konia -osioł =muł

cietrzew-głuszec=skrzekot

żubr-bydło domowe=żubroń

lew-tygrys=lygrys

klacz osła-ogier kona=osłomuł

dromader-baktrian=birtugan

Link to comment
Share on other sites

Nie wiem jak można wypisywać że papuzie to mutanty? skoro to jest krzyżówka dwóch odmian pielęgnic.

Czytałem o tym ostatnio. Skoro populacje pielęgnic żyły mocno odizolowane od siebie i zaszły duże zmiany, przez co podczas krzyżowania powstają błędy, to z czystym sumieniem można nazwać je mutantami.

 

Większość psich 'ras' to nieudane eksperymenty. Owczarki krótkowłose były hodowane specjalnie do uzyskania niższego zadu i takiego spadu z kłębu na tył i co się przytrafiło? Okazało się, że zaczynają wypadać im panewki ze stawów tylnych nóg. Teraz szczeniaki z takim defektem są od razu usypiane, żeby temu zapobiec, ale mam wątpliwości czy to 'rasie' pomoże. Pudle w dużej części zdychają na nowotwory.

Żubr był krzyżowany z bizonem a teraz się szuka czystej linii i w miarę możliwości o dużej różnorodności genetycznej. Tak się kończą eksperymenty.

Link to comment
Share on other sites

Nie zauważyłam żeby moje miały pokrzywione kręgosłupy i pyszczki też domykają nawet bardzo często,mają wyglądem podobny do papugoryb żyjących w naturze.Farbowane też nie są bo gdy je dostałam były dużo jaśniejsze a teraz mają śliczny intensywny pomarańczowy kolor. Wyczytałam że to jest krzyżówka dwóch blisko spokrewnionych gatunków pielęgnic,więc coś te artykuły trącają mi po części fałszem.

Link to comment
Share on other sites

Artykuły o deformacjacjh nie tycza sie 100% tych rybek Ale pokazują droge do stworzenia tego gatunku....... Ryby które (wyszły najlepiej ) trafiają na rynek reszta zdycha w męczarniach A to ze kolorek nie wyblakł......... udoskonalają metody bo jest popyt i to się opłaca

Link to comment
Share on other sites

Dziwny jesteś bo kolor pomarańczowy i czerwony występuje w naturze, a ty nie chcesz przyjąć tego do wiadomości i kontrujesz. Tobie mogą się nie podobać mi podobają się bardzo, ja nie krytykuje twoich ryb. Karpie koi i teleskopy też były wyhodowane przez azjatów sztucznie setki lat temu, ale każdy przyzwyczaił się, że są i nikt tego nie krytykuje. Krytykowane są nowości. Po prostu komuś nie podobają się papuzie i tyle.

Link to comment
Share on other sites

Oki ja tylko powiedzaiłem jakie jest moje zdanie na ten temat i nie potępiam Ciebie za to ze trzymasz te ryby....... Prawda jest jednak taka ze aby doszło do ich wypuszczenia na rynek ucierpiało wiele tysięcy zywych stworzen nawet wole nie myslec jak wygladały PROTOTYPY Teleskopów tez nie uznaje i piesków malych jak sarenki co telepia sie z zimna łuysych kotów i psów co im skóra wisi jakby byla o 100 nr.za duża.Taki już jestem i nic na to nie pordze ,tak mnie wychowano Żonie futra tęz nie kupię........

Link to comment
Share on other sites

teleskopy są głupie od początku mi sie nie podobały:p Wolonki hymm też nie przepadam kiedyś miałem 1 w akwa ale jakoś mnie nie powaliło jej zachowanie:D za to takie rybki jak Mieczyki Gupiki Kiryski Skalary Piskorki Glonojady Załobniczki neonki i wiele innich oglada mi sie w akwa duzo lepiej

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Obejrzyjcie sobie filmik PIELĘGNICE PAPUZIE SKŁADAJĄ IKRĘ i papuzia z narybkiem i może uwierzycie że je można rozmnażać

, mam taką cichą nadzieję że wam szczęki opadną ze ździwienia i w końcu przestaniecie je obsmarowywać.
Link to comment
Share on other sites

gabi,mylisz pojęcia,krzyżowanie ras i gatunków to duża różnica. trzeba odróżniać gatunki. twój przykład pies,to gatunek mający różne odmiany(rasy) ale to nie hybrydy.Hybrydą było by skrzyżowanie dwóch gatunków należących do RODZINY psowatych np.lisa i wilka więc zanim założysz taki temat to się zastanów.papuzia jest hybrydą bo powstała z dwóch gatunków należących do rodziny pielęgnic.Na biologii uczą tego zawsze no chyba że jeszcze tego nie miałeś.

Reasumując na lekcjach trzeba uważać a nie wydłubywać gile bo potem się takie głupoty wypisuje :D

sorki ze edytuje ale poczytałem reszte opini i dochodze do wniosku że ludzie naprawde mają problem z odróżnieniem gatunku od rasy(odmiany)

leszczu masz racje co do hybrydy ale tą nie nazywamy mieszańca powstałego z odmian,wszystkie przykłady jakie podałeś tyczą gatunków, to samo muchomorek,najpierw pisze o rasach psów i nagle wtrąca tam krzyżówkę żubra i bizona,czyli o krzyżowaniu gatunków wprowadzmy tu trochę logiki i porządku.

Co do trzymani tych ryb w izolacji to każdy gatunek jak będzie odizolowany i rozmnażał się w obrębie kilku osobników czeka taka przypadłość dlatego jest takie złe kazirodztwo.

Link to comment
Share on other sites

Ja szkołę kończyłam jak Ty chodziłeś w pieluchach, albo do przedszkola,a chodzi mi konkretnie o to, że nazywają je mutantami, które nie mogą się między sobą rozmnożyć.Co jest nie prawdą.

Link to comment
Share on other sites

Czytalam ze bywaja bardzo rzadkie przypadki u papuzich, kiedy to samiec zachowuje zdolnosc rozrodcza. Nie pamietam tylko gdzie.. Mam dla ciebie gabi kilka linkow do poczytania - takich moich argumentow przeciwko "wydawaniu na swiat" pielegnic papuzich:

http://ezinearticles.com/?Red-Parrot-Th ... &id=284847

http://en.wikipedia.org/wiki/Flowerhorn

http://www.aqua-fish.net/show.php?h=parrotcichlids

http://www.superakwarium.pl/pielegnica- ... id589.html

Nie potepiam nikogo za ich hodowle - potepiam tych, ktorzy rozpoczeli ich produkcje...

Link to comment
Share on other sites

 Share

×
×
  • Create New...