Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Jako, że jestem nowy na forum, z góry przepraszam, że może nie w tym miejscu zamieścilem moje pytanie. Ostatnio w swoim akwarium zauważyłem takie małe zwierzątko, jest białe, długości około 7 mm, ma cztery nogi, z przodu czułka (ogólnie podobne jest do raka). Proszę o pomoc w zidentyfikowaniu tego czegoś.

Pozdrawiam

 

ewwa: Proszę o zmianę nazwy tematu na adekwatny z problemem poruszanym w poście...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj fotkę;p

Nie jest to krewetka? Albo coś podobnego do oczlika?

Witam

Sprawdziłem jak wygląda oczlik w necie i nie jest to oczlik. Trochę to przypomina krewetkę, ale jest to całkowicie białe bez żadnych kropek i nie jest przezroczyste. Zauważyłem że przyczepia się to do roślinki odnużami i ogonem.Jeżeli uda mi się zrobić fotkę to załącze. Mam jeszcze jedno pytanie na szybach robią mi się takie białe jakby pajęczyny, czy to są siedliska ślimaków. Swojego czasu miałem ich od chole... dużo, zakupiłem bocje i od tamtej pory już nie widać ślimaków.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to białe "coś" to malutka niewybarwiona krewetka którą przyniosłeś przez przypadek ze sklepu razem z rośliną ;)

Tak gdybać można w nieskończoność :roll: niech autor tematu, tak jak pisałem wcześniej w miarę szybko uzupełni niezbędne informacje, w tedy pomożemy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to białe "coś" to malutka niewybarwiona krewetka którą przyniosłeś przez przypadek ze sklepu razem z rośliną ;)

Tak gdybać można w nieskończoność :roll: niech autor tematu, tak jak pisałem wcześniej w miarę szybko uzupełni niezbędne informacje, w tedy pomożemy.
Postaram sie zrobić fotke, chociaż to bedzie trudne bo to "coś" się gdzies schowało.

Korzystając z okazji mam pytanie odnośnie białego nalotu na szybach, wygląda jak taka mała biała pajęczyna. Ostatnio zakupiłem korzeń ( w sklepie powiedziano ze został spreparowany) i dokupiłem do niego mech jawajski, czy zakupiony korzeń może być powodem tych nalotów na szybie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zapewne pleśń, może być z korzenia ale również z nieprzejedzonego pożywienia z dna, zrób też foty.

 

Czy to coś wygląda jak na tych zdjęciach >> viewtopic.php?f=46&t=14069 jest w sporym powiększeniu

Dokładnie tak, co to jest i jak z tym sobie poradzić?
Ja przede wszystkim bardziej dokładnie odmulam dno bo ta pleśń u mnie pojawiła się właśnie z nieprzejedzonego żarcia zakupiłem też stado Kirysków, które żerują właśnie na dnie. Jak będziesz ją usuwał z szyb to zassaj to odmulaczem żeby nie pływało po akwarium.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zapewne pleśń, może być z korzenia ale również z nieprzejedzonego pożywienia z dna, zrób też foty.

 

Czy to coś wygląda jak na tych zdjęciach >> viewtopic.php?f=46&t=14069 jest w sporym powiększeniu

Dokładnie tak, co to jest i jak z tym sobie poradzić?
Ja przede wszystkim bardziej dokładnie odmulam dno bo ta pleśń u mnie pojawiła się właśnie z nieprzejedzonego żarcia zakupiłem też stado Kirysków, które żerują właśnie na dnie. Jak będziesz ją usuwał z szyb to zassaj to odmulaczem żeby nie pływało po akwarium.

Zrobiłem fotkę tej pleśni, zauważyłem również, że coś sie dzieje z roślinkamipost-4846-13685158573302_thumb.jpgpost-4846-13685158573882_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz dokładnie tą samą pleśń co była u mnie, po za tym widać glony na szybach. Zadbaj bardziej o czystość w akwarium, wymieniaj więcej wody co tydzień i koniecznie jak będziesz zeskrobywał pleśń z szyb nie pozwól by coś zostało w wodzie. Ja walczyłem z nią 3 tygodnie, od ponad miesiąca ślad po niej zaginął.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz dokładnie tą samą pleśń co była u mnie, po za tym widać glony na szybach. Zadbaj bardziej o czystość w akwarium, wymieniaj więcej wody co tydzień i koniecznie jak będziesz zeskrobywał pleśń z szyb nie pozwól by coś zostało w wodzie. Ja walczyłem z nią 3 tygodnie, od ponad miesiąca ślad po niej zaginął.

Dzięki za radę, wymieniałem wodę tak co 2 tyg. A co może być przyczyną że rośliny tak podupadają?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz dokładnie tą samą pleśń co była u mnie, po za tym widać glony na szybach. Zadbaj bardziej o czystość w akwarium, wymieniaj więcej wody co tydzień i koniecznie jak będziesz zeskrobywał pleśń z szyb nie pozwól by coś zostało w wodzie. Ja walczyłem z nią 3 tygodnie, od ponad miesiąca ślad po niej zaginął.

Dzięki za radę, wymieniałem wodę tak co 2 tyg. A co może być przyczyną że rośliny tak podupadają?
Ciężko tak wyrokować, napisz więcej informacji o akwarium, obsada, rośliny, światło, filtr, jakie masz parametry wody, nawozy itd.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz dokładnie tą samą pleśń co była u mnie, po za tym widać glony na szybach. Zadbaj bardziej o czystość w akwarium, wymieniaj więcej wody co tydzień i koniecznie jak będziesz zeskrobywał pleśń z szyb nie pozwól by coś zostało w wodzie. Ja walczyłem z nią 3 tygodnie, od ponad miesiąca ślad po niej zaginął.

Dzięki za radę, wymieniałem wodę tak co 2 tyg. A co może być przyczyną że rośliny tak podupadają?
Ciężko tak wyrokować, napisz więcej informacji o akwarium, obsada, rośliny, światło, filtr, jakie masz parametry wody, nawozy itd.
Akwarium 65 l

4 molinezje

2 bocje

glonojad

5 neonow

rośliny: mech jawajski na korzeniu, ludwigia, żabienica,

światło standardowe takie jak się kupuje w zestawie z pokrywą

Filtr TURBO 350 L - AQUAEL

Aqua Art Planta Gainer Classic - dolewam przy podmianie wody

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mogę Ci podpowiedzieć to zastanów się nad jak największym na jakie Cie stać. Ponieważ będziesz miał większy wybór z obsadą, większe możliwości z rozmieszczeniem/rozsadzeniem roślin i z większym baniakiem masz mniej sprzątania. Na początek spory wydatek na filtr, grzałkę i inny osprzęt, jak bym teraz kupował akwarium to też bym nie kupował z pokrywą ze standardowym oświetleniem, po czasie dojdziesz do wniosku, że jest za słabe do kitu i tak będziesz robił nowe ewentualnie przerabiał te z pokrywy a to znowu koszty, koszty, koszty. Zastanów się więc na początku co chcesz i na co Cie stać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko do oddania oprócz neonów...

Bocje - chyba od 300l, ale zależy czy karłowate

Glonojad - od 100l

Molinezja - od 100l[/qu

 

zastanawiam sie nad zakupem 112 l

Jeżeli się zastanawiasz nad zakupem,to nie wiadomo czy na pewno te akwarium kupisz,poza tym co zrobisz z bocjami?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mogę Ci podpowiedzieć to zastanów się nad jak największym na jakie Cie stać. Ponieważ będziesz miał większy wybór z obsadą, większe możliwości z rozmieszczeniem/rozsadzeniem roślin i z większym baniakiem masz mniej sprzątania. Na początek spory wydatek na filtr, grzałkę i inny osprzęt, jak bym teraz kupował akwarium to też bym nie kupował z pokrywą ze standardowym oświetleniem, po czasie dojdziesz do wniosku, że jest za słabe do kitu i tak będziesz robił nowe ewentualnie przerabiał te z pokrywy a to znowu koszty, koszty, koszty. Zastanów się więc na początku co chcesz i na co Cie stać.

W tej chwili moje warunki mieszkaniowe pozwalają tylko na akwa o poj 112l, a co do oświetlenia to jakie bys polecił, jaki filtr?

znalazlem coś takiego

http://www.allegro.pl/item920516671_kom ... szawa.html

 

Anija: To jest dział inne zwierzęta akwariowe. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...