Jump to content

pytanko


Kasanowa
 Share

Recommended Posts

Parkę do tarła należy umieścić w osobnym akwarium z dużą ilością roślin pływających (najlepiej wgłębka). Samiec z okresie tarła ma granatowe podgardle i broni gniazda. Jak gniazdo jest gotowe to pozwala samicy podpłynąć i zaczyna się tarło. Przebieg jest niesamowity :) odwraca samicę do góry brzuchem a ona wypuszcza bardzo malutkie jajeczka do gniazda a to co się rozpłynie samiec skrupulatnie zbiera. Młode rodzą się po 24-36 godzinach i wtedy trzeba odłowić samca a małe na początku karmić pierwotniakami. Dbaj o łagodnie napowietrzanie akwarium. Pozdro :)

Link to comment
Share on other sites

Samiczka gotowa do tarła ma spory brzuch a potem już go nie ma. Poza tym jajka są mniejsze od pęcherzyków powietrza z których samiec lepi gniazdo. Wyglądają jak malutkie tłuste kuleczki. To gniazdo masz w ogólnym akwarium?

Link to comment
Share on other sites

To lipa, bo jak małe się urodzą to kończy się rola ojca i on sam może ich pożreć, nie mówiąc o reszcie rybek. Narybek po urodzeniu jest tak mały, że ciężko Ci będzie go odłowić. Jeśli masz inne akwa to przenieś gniazdo i zalej tarlak starą wodą z ogólnego akwarium, do tego temp 28*C i łagodne napowietrzanie. Spróbuj poszukać jajeczek jeśli nie widziałeś zalotów ryb. Jeśli nie ma jajek a samica jest gruba to zdążysz zrobić drugie akwa. Samiec dość szybko się uwinie z remontem lub budową nowego gniazda.

Link to comment
Share on other sites

 Share

×
×
  • Create New...