Skocz do zawartości

Gdzie można dostać rośliny naszej strefy?


Rekomendowane odpowiedzi

Nasze rodzime gatunki zamieraja na jesien i zime wiec raczej nie ma ich w sprzedazy mozna samemu pozyskac latem wiosną ale wiecznie nimi cieszyc sięnie bedziesz

W akwarium też zamierają? :shock: coś mi się wierzyć nie chce... W jeziorze owszem, część zamiera np. rosliny pływające, ale nawet spod lodu można wydostać żywy rogatek czy moczarkę, albo liście grążela żółtego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze możesz spróbować i podzielic się doswiadczeniem........... Kto wie moze nie będą ginac ale ..... skoro masz taki dostęp do roslin to na co czekasz.......Kiedys probowalem cos takiego zrobic ale nie powiodło się

Mam dostęp, gdy jest lód, bez lodu raczej się nie da. Poza tym, grążeli nie da się przesadzić, bo trzeba by mieć wyciągarkę, takie ma korzenie. Zresztą, nie chciałbym nic niszczyć. Jak się weźmie moczarkę czy rogatka z jeziora, to nic się strasznego nie dzieje. A grążele może posieję z nasion, warto spróbować.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie ze warto z tym ze po co chcesz je gdzies kupowac skoro mozesz sam pozysliwac mysli ze te kupe bede pochodziły z innego zródła jak te kóre sam wyłowisz????? Jesli bardzo będziesz chciał cos kupic to pewnie firmy zakładające oczka bądz sprzedające asortymenty z tym związene maja cos na sprzedaż Na giełdach pewnie tez cos znajdziesz ale tak jak mówię będzie to ta sama roslina która mozesz sam pozyskac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie ze warto z tym ze po co chcesz je gdzies kupowac skoro mozesz sam pozysliwac mysli ze te kupe bede pochodziły z innego zródła jak te kóre sam wyłowisz????? Jesli bardzo będziesz chciał cos kupic to pewnie firmy zakładające oczka bądz sprzedające asortymenty z tym związene maja cos na sprzedaż Na giełdach pewnie tez cos znajdziesz ale tak jak mówię będzie to ta sama roslina która mozesz sam pozyskac

Dlaczego? Bo jest problem z różnorodnością roślin. :-(

Rogatka mam wbród, ale już moczarki muszę poszukać.

W parkach narodowych jest pieknie. Byłem kajakiem na Narwii i na Hańczy, tam to było roślin! I jakie piękne gatunki. Ale w parkach narodowych, rezerwatach i roślin chronionych nie wyrywam.

W oczkach jest dużo śmieci z zagranicy (śmieci, bo zaśmiecają potem nasze wody, a poza tym są to ładne rośliny) i trzeba się mocno wysilić, żeby coś sensownego znaleźć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...