Skocz do zawartości

Jak można rozpoznać ciążę u gupiczek i danio czerwonych?


zuzka
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

hej zaznaczny że gupiki sa to rybki żyworodne czyli wszystko rozwija wie w jamie brzuchnej samicy i w czasie rodzenia wypada jajko kture po około 1cm peka i wyoływa rybka

a danio to ryby które muszą odbyć tarło aby to było musisz nieć samice i ok3 samce odpowiednie warunki swiatło mech temperatura itp ... co do danio różowych czyli kolorowanych chemicznie to prawdopodobnie są duże problemy z tarłem i chowem młodych a jak już pisałem podty na temat rybek które są farbowane chemicznie szkoda rybek i kupowanie nakręca rynek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej z tyłu brzucha tam gdzie jest płetwa odbytowa robi się brzuszek czarny lub brązowy to świadczy że będą małe rybki co do gupików to zawsze mieć w akwa pływające roślinki najlepiej rogatek rybki maja sie gdzie schować i można je odłowić z wielogatunkowego akwa

paaaa cze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no mozliwe ze moja gupiczka jest kotna bo jak ja kupilam ze sklepu to tam plywala z innymi gupikami i mozliwe ze wpadla ^^ ... a po jakim czasie zacznie sie jej powiekszac brzuszek?

 

i rosliny mam 2 - sztuczne ... nie wiem czy male moglyby sie miedzy nimi ukrywac ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u gupika latwo rozpoznac czy jest kotny jak zobaczysz taka czarna plamke w brzuchu ktore bedzie rosla to znaczy ze beda male. najlepiej miec rosliny zywe bo mlode maja sie czym zywic albo wziac i pokruszyc im pokarm. a wlasnie dobre sa rosliny plywajace jak masz takie to wieksze szanse ze wiecej rybek malych przezyje. Pozdrowionka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to zainwestuj ale ja ci moge tez poradzic zebys kupiła (chyba ze nie chcesz lub juz masz) taką rybke jak bojownik czy brzanka to bedziesz miała darmowy pokarm bo ich potrafi urodzic sie kilka setek ale i tak ci sie nie zapcha akwarium bo i tak zdecydowana wiekszosc pozdycha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

No a co do mojej gupiczki to ....

Zaobserwowałam, że ma coraz większy brzuszek taki obwisły. Jeszcze niedawno do końca nie wiedziałam jak w końcu ta plamka ciążowa wygląda tylko się domyślałam, ale teraz chyba już wiem, bo właśnie moja gupiczka ma z tyłu pod ogonem taka wielka czaaarną plame.

To oznacza że będzie miała małe tak?

Jeśli tak to za ile będzie rodzić czy jak się tam mówi na poród rybki ???

Będę musiała ją zapewne przełożyć do innego akwarium ale właśnie nie wiem kiedy dokładnie to robić. I kupie jakąś żywą roślinke dopiero jakieś pare dni przed porodem gupiczki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć :)

no tak jak już wspominałam wcześniej mam gupiczkę i sądziłam, że bedzie miała ona małe rybki.

Wolałam się już przygotować i chciałam ją w razie czego niedługo przełożyć do mniejszego akwa, żeby małe potem nie były zjedzone.

No i jak się okazuje, to godzine temu albo i dwie właśnie urodziła a najgorsze w tym wszystkim jest to, że małe znalazły się w wielkim akwarium z 2 danio, jednym gupikiem i ze swoją matką - gupiczką. Oczywiście ryby zaczęły się do nich dobierać więc wskoczyłam do piwnicy po mniejsze akwarium i na razie przełożyłam tam dorosłe ryby, bo małych nie jestem w stanie wyłowić z pośród tych wszystkich kamieni bo prawie ich nie widać.

I właśnie nie wiem co zrobić, bo dorosłe osobniki nie mogą być za długo w tym maleńkim akwa, bo jest tam mało miejsca. Myślałam nad tym, aby jutro rano przełożyć jakimś sposobem małe rybki do tego małego akwa a dorosłe do dużego. Ale boję się że może być to dla narybku niebezpieczne.

Doradźcie mi co mam zrobić bo nie wiem!

 

Aha. I czym mam karmić taki narybek? Płatków za bardzo nie jedzą jak teraz zauważyłam. Może kupić jedną żywą roślinke? Napiszcie szybko!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...