Skocz do zawartości

Pomoc dotycząca tarła dla początkującego:)


Rekomendowane odpowiedzi

Mam już akwarium dosyć długo (około 2 lata) ale generalnie to się nim za bardzo nie zajmowałem. Sam nie wiem czemu... Teraz stwierdziłem że jest to bardzo fajne hobby i zrobiłem w moim akwarium generalny "remont". Między innymi mam 4 żałobniczki i zaobserwowałem że jedna ma o wiele większy brzuszek od pozostałych i ugania się za nią samczyk. Czytałem że żałobniczki jest łatwo rozmnożyć więc chciałbym sprobować. Niestety zawsze udało mi się rozchodować tylko rybki żyworodne więc w sprawie tarła jestem kompletnie zielony. Mógłby mi ktoś wytłumaczyć tak bardziej szczegółowo co muszę zrobić żeby moje żałobniczki złożyły ikrę? Bo w tych wszystkich encyklopediach w internecie opisują tak jakoś ogólnie że ja niemający o tym pojęcia nie kumam co trzeba zrobić;/ Liczę na waszą pomoc;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki ale w moim akwarium są jeszcze inne ryby: mieczyki, molinezje, skalary, gurami itp. więc w tym akwarium raczej młodych żałobniczek nie wyhoduje. Więc skąd mam wiedzieć kiedy mam te parkę odłowić do zbiornika tarliskowego?? I jak odłowie to wystarczy ogrzać temp. do 28 stopni i już??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie sie wydje ze troche za małe

 

Akwarium porośnięte roślinami z wolną przestrzenią do pływania. Generalnie tetra preferuje wodę czysta, miękką i kwaśną. Nie należy stosować świeżej wody wodociągowej. Żałobniczka w zbyt jasnym oświetleniu traci barwy, dlatego warto aby w naszym akwarium były rośliny pływające, które dają cień

 

używaj opcji edytuj!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...