Skocz do zawartości

Czy mozna lać do akwa ??


alien1987
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

stara woda mięknie. im dłużej akwa pracuje tym woda bardziej robi się miękka. ja osobiście nie stosuję gotowanej wody bo proces gotowania wytrąca nie tylko te złe sprawy ale i niszczy w wodzie to co jest w niej dobre.

równie dobrze możesz dolać wody destylowanej.

ale nie wypowiem się bo nie chcę głupoty strzelić.

moja woda długo stoi i nie jest taka twarda.

jak się nie pomylę. a mogę bo chemikiem nie jestem, to koledzy pokierują cię do szukania info na temat "odwróconej osmozy."? jakos tak. zaraz poprawią mnie jeśli się mylę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wody nie powinno się gotować. Można kupić w sklepie środek zmniejszający ph wody. Naturalny sposób obniżenie ph to dodanie wywaru z wysuszonych szyszek czarnej olchy. Woda będzie miała kolor lekko żółtawy ale to nie przeszkadza te szyszki zalewa się wrzątkiem jak woda wystygnie wyciąga się szyszki i wodę wlewa. Masz dla zbrojnika korzeń? One potrzebują drewna w swojej diecie.

 

TheDivineConspiracy: A Gdzie u Pani duże litery i interpunkcja ? Post poprawiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wody nie powinno się gotować

można kupić w sklepie środek zmniejszający ph wody

naturalny sposób obniżenie ph to dodanie wywaru z wysuszonych szyszek czarnej olchy

woda będzie miała kolor lekko żółtawy ale to nie przeszkadza

te szyszki zalewa się wrzątkiem jak woda wystygnie wyciąga się szyszki i wodę wlew

masz dla zbrojnika korzeń? one potrzebują drewna w swojej diecie

Pytanie jest o twardość wody, a nie o Ph więc nie wiem czemu doradzasz chemię na zbicie Ph. Fakt Ph jest powiązane z TWW ale to nie ten temat.

 

Zamiast gotować wodę by ją zmiękczczyć proponuję lać destylowaną bądź z filtra RO (jeśli masz dostęp). Możesz ją mieszać z kranówką aby uzyskać pożądaną twardość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...