Skocz do zawartości

[126L] Oświetlenie


Rekomendowane odpowiedzi

Jakie świetlówki zamontować do akwarium 126l. W pokrywie dwa miejsca na świetlówki.Wym. akwa- 80x35x45 planowane na akwarium towarzyskie z średnio gęstą obsadą roślinną.Nie mam pojęcia o oświetleniu świetlówkami aktualnie mam małe akwarium w którym oświetleniową rolę wypełnia zwykła żarówka energooszczędna Philipsa (aczkolwiek spełnia swoją rolę).

 

Z góry dzięki za odpowiedzi.

 

Pozdrawiam Bartek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisał przedmówca masz w standardzie 2x18 co daje mało światła 0.3W/L szczególnie, że piszesz o gęstej roślinności. Masz parę wyjść:

1. Wymień te dwie T8 na takie jak kolega wyżej napisał i dołóż jedna T5

2. Wymień całe oświetlenie na 3x24 T5 wraz z nowym statecznikiem elektronicznym

 

Rozwiązanie drugie jest droższe ale lepsze, sam mam takie same akwarium jak Ty i zrobiłem błąd kupując pokrywę wraz ze standardowym oświetleniem. Teraz będę wymieniał statecznik na 3/4xT5 wraz z uchwytami i końcówkami koszt łączny 120zł do tego jeszcze dokupić trzeba świetlówki. Koszt jednorazowy spory ale ma same zalety T5 lepiej świecą oraz możesz do 126l włożyć mocniejsze świetlówki, statecznik elektroniczny mniej pobiera prądu, wiele informacji na temat jakie oświetlenie zrobić/podłączyć znajdziesz na forum, gotowy zestaw 3/4xT5 możesz też na allegro dostać ale jak masz dostęp do hurtowni elektronicznych i trochę zdolności to zrobisz to sam i taniej.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...