Skocz do zawartości

labiryntowe a welony


katar7
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

to co napisał poprzednik jest tylko częściowo prawdą ryby labiryntowe lubią wode ciepła czyli najlepiej ok 30 stopni a welony lubią wode troche chłodniejszą czyli ok 25 i mniej ale welon to karaś i bes problemu można go tzrymaćw 30 stopniach można też uwzględnić labiryntowe i welony czyli ok 25-28 stopni i to jest głuwna przyczyna

ryby labiryntowe czyli takie jak

gurami (spokojne) duży wybór

prętniki (spokojne) duży wybór

bojownik (Agresywne) 2 gatunki

wielkopłetw (agresywne mniej ) 1 gatunek

 

czyli możesz sobie coś wybrać do welonek

powodzenia paaa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki, dzieki. o roznych wymaganiach siedliskowych to wiem. ale pewnie obaj dobrze wiecie, ze akwarium towarzyskie bywa dalekie od doskonalosci. takie jest i moje- nabylam uzywany zestaw 240 z obsada, w zalozeniu dla mojej Goldie ( mieszaniec w typie fantail, ale w kolorze starego zlota) i niestety, musze najpierw zrobic porzadek z rybkami, ktore niechcacy do mnie trafily. dla polowy juz znalazlam miejsce, a do pozostalych zdazylam sie juz troche przyzwyczaic. musialam je tez troche poznac. obsada byla nieprzemyslana: juz mniejsza o przerybienie... np 2 gietkozeby roznych rozmiarow juz rozdzielilam. ale wczesniej jakos te ryby musialy sobie radzic: spora bocja, 3 skalary, 11 brzanek sumatrzanskich i te 8 gurami, ktore probuje oddac. zaczelam rozwazac mozliwosc jakiegos pogodzenia tego towarzystwa i wtedy trafilam na tym forum na info o konflikcie welonow z labiryntami. pisze o tym wszystkim, bo dla mnie sprawa ma szerszy wymiar niz labirynty a welony. zalozmy, ze pozbede sie gurami, czy pozostale ryby: bocja wspaniala, gietkozab prawdopodobnie shoutedeni i 3 welony beda sie ze soba zgadzaly? z dobrodziejstwem inwentarza dostalam skalki- duzy rozmiar. nazywam to twierdza... do tej pory rezydowaly tam gietkozab i bocek, ale odkrylam, ze sumik juz pogonil pasiastego. moze na miejsce plastiku wstawic korzen- szanse sie wyrownaja. a moze powinnam pozbyc sie wszystkiego i ulokowac w zbiorniku tylko welonki. wiem, ze troche kombinuje, ale musze sie przyznac, ze troche mi ciezko myslec o rozstaniu z bocja, bo to najzabawniejsza ryba w zbiorniku. ale tez wcale niezabawnie niszczy mi nurzance... z drugiej strony to zywe stworzenia, a nie kamienie, ktorym jest obojetne w jakim akwarium wyladuja... ale gurami i tak musze rozdzielic, bo mecze sie patrzac, jak sie przeganiaja...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musze wrocic do kwestii zestawiania ryb cieplo- i zimnowodnych. w encyklopedii super akwarium, bardzo dobrej zreszta, znalazlam info, ze nie nalezy przesadzac z zimnolubnym 'charakterem' welonow. probuje znalezc optymalne towarzystwo dla mojej goldie i okazuje sie, ze w grupie ryb odpowiadajacej jej temperaturowo nie ma takiego... bo ewentualne male gatunki, moga ja skubac np gambuzja, albo po prostu nie nadaja sie na towarzystwo dla tego typu ryb np drobniczka, ryzanka. inne o podobnych potrzebach zyciowych sa za duze na akwarium domowe albo zwyczajnie nie dosc atrakcyjne. moze welonka nie jest tak latwa ryba, za jaka sie ja powszechnie uwaza...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...