Skocz do zawartości

Dziwne zdarzenie ...:)


shaniqa10
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hej mam akwa 100 l i w nim 4 paletki i 4 neonki Inessa... wczesniej miałam w tym akwa oprócz neonków i paletek jeszcze

5 gupików

1 mieczyk

2 platynki

2 molinezje

2 zmienniki

ale gdy w akwa 100 l to przez kilka dni były jeszcze w nim gupiki mieczyk platynki molinezje zmienniki i wyglądało to moje akwarium jak lunapark...co mi sie nie podobało i dlatego odsadziłam te rybki do mojego akwa 40 l.... no i zauwazyłam po około 2 dniach dwie małe rybki w akwa 100 l ...wyłowiłam je ...wyławiałam je około 3 tygodni temu...no i wczoraj zauwazyłam kolejne 2 rybki ktore pływały w akwa 100 l ... no i je wyłowiłam i wsadziłam do mojich pozostałych 15 małych rybek ktore są w wiadereczku... no i w końcu przechodze do setna sprawy .. te 2 rybki ktore wyłowiłam z akwa 100 l to one sa o wiele większe niz te co poprzednio były w wiadereczku i stąd moje pytanie : dlaczego te 2 rybki ze 100l sa wieksze niz te w wiadereczku co były??? Dodam ze te rybki były urodzone w ty samym czasie ....Mam nadzieje ze i ktos pomoże bo nie mam pojęcia od czego to zalezy .. za wszekie odpowiedzi dziękuje i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko jasne... kula na pewno nie jest lepszym rozwiązaniem ponieważ wg badań rybki tracą orientację i nie czuja się zbyt dobrze :cry:

w mniejszym zbiorniku będą wolniej rosły :|

co nie znaczy że będą karłami. Trzeba będzie w odpowiedni momencie je wyłowić i przenieść do ogólnego :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz i tak :D Najlepsze byłoby akwa 20l. Jeżeli już są w wiadereczku to lepiej nie ryzykować uszkodzeniem młodych przez ich przenoszenie. Niech spokojnie rosną :lol:

Tylko nie przekarm młodych :!:

Jak karmie mieczyki to tak żeby każdy miał lekko zaokrąglony brzuch 8-) i jest OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem ze nie moge ich przekarmic :) ... a co do przenoszenia to co 4 dni wymieniam im wode i jest ok..:) przelewam z wiadereczka je na sitko wsadzam do szklanki na chwilke ... czysze w miedzy czasie widereczko i wlewam wode i potem przelewam te rybki ze szklanki do wiadereczka i jest ok ...:) ani jedna jeszcze mi nie zdechła 8-) 8-) 8-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...