Jump to content

Deszczowina?


Recommended Posts

Osobiscie dalabym deszczownie. Filtry wewnetrzne jezeli sie ich dobrze nie ustawi robia w akwarium tzw "pralke". Przy deszczowni unika sie tego problemu. Przy okazji - deszczownia lepiej napowietrza wode wprawiajac rozbijajac tafle oraz zapobiega powstawaniu korzucha bakteryjnego.

Link to comment
Share on other sites

Tak naprawdę napowietrzanie zachodzi przy samej powierzchni więc ta rolę spelnia deszczownia. Poza tym ma wszystkie zalety które NirwAnia wymieniła.

 

Ja niestety mam problem z prawidłowym montażem deszczowni. Nie mogę ustawić jej wystarczająco wysoko by lała na powierzchnię bo przeszkadza pokrywa. Mogę mieć w akwa mniej wody ale to szpetnie wygląda - około 1cm pod linią pokrywy

Link to comment
Share on other sites

Faktycznie można ustawić ją tak że będzie wywalała spowrotem nad powierzchnie.

 

Mam Tetre 700, tam jest takie kolanko które powoduje ustawienie tej deszczowni na odpowiedniej wysokości. Pokrywa Wromak ma otwór przez który już wyzęj nieda się jej podnieść

Link to comment
Share on other sites

A ja przy swoim tetratec ex600 i akwarium 60l deszczownie mam zanurzona pod woda ok 3cm i ustawiona pod kontem ok 45 stopni do gory tak ze na powierzchni robia sie takie male "gejzerki" i jestem bardzo zadowolony z tego rozwiazania bo.....zadnego pluskania wody, deszczownia napowietrza poprzez ruch tafli i te male "gejzerki", z poczatku bylem troche sceptycznie nastawiony do takiego napowietrzania ale okazuje sie az natto wystarczajace (dozuje CO2 z bimbrowni 24h i nie zauwazylem zeby sie rybki przyduszaly albo dziwnie zachowywaly wiec jest chyba ok), delikatny ruch wody w akwarium jednym zdaniem same zalety :mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...