Skocz do zawartości

w jakim wieku młode rybki można umieścić z dorosłymi rybami?


zuzka
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 5 tygodni później...

To zależy od wielkości zbiornika,ryb w nim żyjących, kryjówek i roślinności oraz od tego jak je puszczasz.Ja swoje gupiki puszczałem jak miały trocge ponad pół milimetra tak na oko i płtwały obok tych większych ale puszczałem je co dwa dni po 2,3 sztuki.jak puścisz je wszystkie naraz to małe są płochliwe i uciekają w gwałtowny sposób przed większymi rybami co te prowokuje do ataku. Psychologia ryb :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie pływa kilka małych gupików takich do 0,5 cm i nikt im krzywdy nie urządza...

pływają one swobodnie z innymi rybkami..

 

Mam też całkiem maleńkie które siedzą w roslinkach albo w muszli... nie mam kotnika więc i tak ich nie przełożę.. zresztą obawiam się że ciężko by było je złapać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm ja tam nie wylawiam mlodych wcale :) po urodzeniu same sobie radza w akwarium ogolnym i dobrze sie maja a trzymam je z gupikami, molinezjami i platynkami ;) jak masz duzo roslin i kryjowek dla malych to mozesz nie wylawiac mlodych :)

Polecam cabomby jesli chodzi o roslinki :) albo mech jawajski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie najwanieszsa sprawa to roslinnosc i kryjowki wtedy mlode maja duza sanse na to ze nie zostana zjedzone a jezeli nie masz duzo roslin to musisz obserwowac ja wpuscilam dopiero po ponad 2 miesiacach ale to dlatego ze kotnikach wolniej rosna. ja pozniej dawalam do duzej szklanej kuli z grzalka i dolewalam codziennie wody w akwa aby nie byly sterylnie chowane .Szybciej rosly i szybciej wpuszczane byly do ogolnego(ale tylko z gobikami i mieczykami tak robilam)poniewaz gubiki i mieczyki nie potrzebuja miec tak natlenianej wody.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co kiedys jak cie jeszcze na swiecie nie bylo to nie bylo takiego osprzetowania i rybek do wyboru jak teraz gupiki jak to mowia nawet w sedesie przezyja:) popytaj sie ludzi starszych ktorzy mieli w mlodosci rybki to ci troszke opowiedza.gupik i mieczyk to pospolita i stara bybka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no,no...mieczyki w kuli,napewno miały się dobrze,jak w pięciogwiazdkowym hotelu :D sam marze o takim lokum.

bojek to inna kwestia bo należy do innej rodziny ryb więc nie wiem czemu z nim wyskoczyłaś,ale skoro już jesteśmy przy nim to z tego powodu wymaga akwa z klapką.

teraz już skoro jest lepszy sprzęt można zapewnić lepsze warunki naszym rybkom,więc po co je męczyć jak to ujełaś w sedesie???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadza się ale z tego powodu potrzebuje akwa z klapką,zresztą nie tylko bojek ale ryby należące do rodziny labiryntowych takie jak wielkopłetw itd. ,mają one zbudowany troche inaczej ukł.oddechowy który im umożliwia oddychanie powietrzem atmosferycznym.

Mieczyki i gupiki go nie posiadają więc nie wrzucajmy ich do jednego worka gdy zastanawiamy się czy można trzymać ryby bez pompki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

micha84 Kazdy robi to na swoj sposob nigdy sie jeszcze nie spotakalam aby gupiki mi zdychaly i nie musisz krytykowac wypowiedzi bo tobie sie nie podoba.Jezeli wiedziala bym ze nie jest to dobre i nie przezyly by ryby nawet bym nie napisala ale z wlasnego doswiadczenia wiem ze nic im sie nie stalo.Naucz sie tolerowac wypowiedzi innych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie tak,też kiedys trzymałem mieczyki bez pompki i to 8sztuk w 21l.akwa ale mały byłem i głupi,nie jest to powód do dumy żeby się tym chwalić a już na pewno nie stwierdziłbym że dobrze się w tym czuły bo inni początkujący akwaryści to przeczytają i tak samo zaczną robić.Wiem że gupiki i mieczyki są zdolne żyć bez pompki ale nie wydaje mi się żeby było im dobrze w takim akwa prawda?

Spójrz na to

http://nasza-klasa.pl/profile/14552959/gallery/1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...