Skocz do zawartości

bardzo prosze o pomoc


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

mam akwarium od niedawna, moja ulubiona rybka sum czarny w białe pasy chyba choruje.niedawno woda zrobiła sie biała wiec szybko wymienilam na nowa od tamtej pory moj sum dziwnie sie zachowuje.wczesniej zawsze był w ruchu i duzo jadł,a teraz prawie cały czas jest w jednym miejscu , niechce jesc ,szybciej oddycha i jego ubarwienie jakby wyblakło ,wszystkie inne ryby zachowuja sie normalnie.próbowałam przejrzec encyklopedie chorób ryb ale ich jest bardzo duzo i dlatego bardzo bardzo was prosze o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli przestal calkiem jesc to nie jest z nim dobrze. jedyne co teraz mozesz zrobic to mocno natleniac wode i obserwowac co sie bedzie dzialo. Nie przenos go nigdzie bo jest juz napewno bardzo oslabiony. Mozesz dodac do wody jakies witaminki, sa dostepne w kazdym sklepie zoologicznym. Dobrze byloby zaszczepic bakterie nitryfikacyjne, sa dostepne w sklepach szczepy tych bakterii, ale jesli masz kogos kto ma dluzej akwarium mozesz je "pozyczyc" z drugiego zbiornika.Zycze sumowi jak najlepiej ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...