Skocz do zawartości

problem z koordynacja ruchow


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

pierwszy raz mam taki przypadek ze moja zalobniczka ma problem z utrzymaniem poziomej pozycji.dokladniej mowiac pletwa ogonawa leci jej na dol glowa do gory nawet gdy stoji w miejscu.

czytalem o czym takim jak choroba zasadowa ale nie jestem pewien czy to moze byc to

wymagania tych rybek sa mniej wiecej takie:temp 23-28 ph 6-7 TwO okolo 10

(szukalem na kilku stronach)

parametry mojej wody temp:25 ph7.5 TwO 10

 

jesli ktos mial juz taki przypadek albo wie cos na ten temat prosze o odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U znajomej w sklepie zoologicznym plywa taka żalobniczka w akwarium ozdobnym. Jest dosc duza i ladnie wyrosnieta. Ma taki sam problem jak twoja - pletwa ciagnie ja na dol, rybka kolysze sie na boki przy plywaniu. Trwa to juz jakies 2 miesiace i nadal zyje, pobiera pokarm, jest ruchliwa. Reszta rybek w tym akwa (300l) zachowuje sie normalnie. Sa tam 2 sumy rekinie po okolo 25cm, 2 zbrojniki po okolo 20cm, duze labeo. Warunki maja fajne wiec zyja i nie choruja. Tylko ta tetra dziwnie sie zachowuje :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest wlasnie dziwne bo nie widac po niej zadnych objawow baa po zmianie swietlowen na aqarele+grolux+odblysniki moje zalobniczki dostaly takich barw ze jestem troche w szoku bo nie spodziewalem sie ze taka kominacja swietlowek przyniesie taki efekt.i obawiam sie ze duzy wpyw na to ma swiatlo bo te ryby nie lubia intensywnego swiatla.a ja swoje oswietlenie nieco wzmocnilem i w dodatku pozbylem sie duzej ilosci roslin plywajacych ktore daja cien

 

ps.przed zmiana oswietlenia rybka miala juz ten problem tylko ze teraz sie to nasililo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie nie jest to odmiana weloniasta.czytalem o chorobie zasadowej ale parametry wody mam w normie.czynniki ktore moga na to jeszcze wplywac to zbyt jaskrawe oswietlenie lub niskie stezenie CO2 ale tego nie mam jak sprawdzic.druga rzecz jaka mi przychodzi do glowy to wlasnie choroba pecheza plawnego.moje zalobniczki w bardzo gwaltowny i energiczy sposob pobieraja pokarm z powierzchni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

ja tez mam podobny problem, albo może nie problem, tylko moja żałobniczka podobne objawy. Mianowicie, jakieś 1.5 roku temu lekko spuchło jej oko, potem opuchlizna zeszła, ale oko zostało zaćmione (w białym kolorze). Od tamtej pory ryba podczas snu pływa bokiem, tym okiem to góry, tj równolegle do podloża. Ale po za tym że tak pływa nic jej jest:) Czy moze ktos sie orientuje jaki jest okres życia żałobniczek, bo moje mają juz ponad 5 lat i nadal wszystko OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...