Skocz do zawartości

chcę kupić akwa 200l


kozaczka10
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

oczywiście ze mozesz miec paletki w 200 l :) ale wiązą sie z tym duzeee pienniądze...:

akwarium 200 l - około 400 zł

filtr - 70 zł

grzałka z termostatem - ok. 40 zł

napowietrzacz - ok.40 zł

kamienie - ok.20 zł

korzen - 100 zł ( duzy korzeń )

roslinki - ok. 30 zł

róznego rodzaju karma około 20 zł

paletka duza około 100 zł i wiecej

paletka mała około 50 zł i wiecej

jesli byc kupiła 4 duze paletki po 110 zł to jest 440 zł....

no i jakies inne rybki

 

Razem : 1160 zł... duzooo według mnie ...:)

radze ci kupic mniejsze akwarium jak na początek ... bo z duzym mozesz sobie nie dac rady :)

Pozdrawiam K....... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy nie łatwiej było by poczytać w internecie informacji o zakładaniu akwarium??

http://www.akwar.net/zakladanie-akwarium.html

http://adam.bydgoszcz.webpark.pl/akwarium.html

http://www.holender.fora.pl/zrob-to-sam,4/zakladanie-akwarium-moja-fotorelacja,93.html

 

- ile kosztuje z klapą

Nie z klapą a pokrywą (google na prawdę nie gryzie) - tak samo jak allegro:

http://allegro.pl/item486992612_akwarium_200l_pokrywa_sklep_warszawa.html

http://allegro.pl/item496061229_akwarium_200l_z_wyposazeniem.html

 

- ile może być w nim paletek

z 4 paletki.

 

- jakie ryby mam do niego wlożyć

wkłada to się ziemniaki do garnka. Jeżeli chcesz mieć paletki, to nie łącz ich z innymi rybami. Chyba że dwa zbrojniki niebieskie, albo kiryśniki.

- jakie tło

tło jednolite, jakie to już sama wybierz

- mam kupić bojownika

albo bojownik albo paletki, zdecyduj się...

 

do tego dochodzi filtr. Przy 200L tylko zewnętrzny wchodzi w grę- koszt około 200-300 zł.

 

Czytając Twojego posta mam wrażenie że w ogóle nie wiesz co to akwarystyka i chcesz mieć rybki bo "są ładne". Poczytaj najpierw o akwarium, akwarystyce i rybach i wtedy dopiero wtedy napisz nam jakie masz pytania. Póki co idziesz na łatwiznę chcąc aby wszystko podano Ci na tacy. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

akwarium 200 l - około 400 zł

filtr - 70 zł

grzałka z termostatem - ok. 40 zł

roslinki - ok. 30 zł

 

filtr za 70 zł to sobie można kupić do 70 litrów wody. Grzałka na 200 l za 40 zł ? Ciekawy jestem gdzie... (pomijając już fakt że w dużych zbiornikach lepiej jest uzyć 2 mniejszych grzałek niż 1 dużej) Rośliny za 30 zł ? Fajnie. Ja wczoraj wydałem ponad 40 zł na obsadzenie 72 litrowego akwarium...

 

radze ci kupic mniejsze akwarium jak na początek ... bo z duzym mozesz sobie nie dac rady

 

Duże, czy małe akwarium to tylko kwestia miejsca w mieszkaniu i zasobności portfela. Pracy przy małym/dużym jest z grubsza tyle samo, a im wiekszy zbiornik tym łatwiej utrzymać zrównoważone parametry wody. Krótko rzecz ujmujac, wieksze akwaria są bardziej tolerancyjne na błedy początkujących, co zostało zapisane chyba w każdej mozliwej książce dla początkujących akwarystów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja naprawdę gratuluje pomysłowości skoro jako pierwsze akwarium chcesz zrobić z paletkami ;| To bardzo delikatne i wymagające ryby, więc lepiej weź się za coś łatwiejszego, myślę że to wyjdzie Ci na lepsze, mniej rozczarowań itp. Pomyśl poważnie nad tym. Nie wszystko jest dla każdego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak by nie był początkującym to by się nie pytał ile co kosztuje i by się nie pytał czy może trzymać paletki w 200l akwarium! A po za tym źle mu doradzają i nie mają pojęcia co ile kosztuje! Więc najlepiej niech sam zobaczy w sklepie!

No i standardowe pytanie początkującego: "mam kupić bojownika"

Na jaką cholerę wam bojownik między paletkami??? Bo groźnie nazwa brzmi?? Ehh... Osłabicie mnie...

Zanim coś postanowisz to musisz dużo czytać na temat tych gatunków ryb!

i o biotopie bo to podstawa!

A najlepiej niech zajmie się czymś mniej odpowiedzialnym! mieczyki, gupiki i molinezje ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja naprawdę gratuluje pomysłowości skoro jako pierwsze akwarium chcesz zrobić z paletkami ;| To bardzo delikatne i wymagające ryby, więc lepiej weź się za coś łatwiejszego, myślę że to wyjdzie Ci na lepsze, mniej rozczarowań itp. Pomyśl poważnie nad tym. Nie wszystko jest dla każdego...

zgadzam się z tobą dla początkujących najlepiej wziąć takie rybki jak:

-mieczyki

-gupiki

-molinezje

-platki (zmiennniaki)

-glanojad

czy np. bojownik ale jak mówisz dwieście litrów to się nie opłaca chcesz kupić 200 l dla jednego bojownika raczej nie

 

ale możesz dołożyć np samice bojownika

podobno jeżeli bojownik jest sam i jest wiele innych ryb to już nie jest tak bardzo agresywny bo czuje się przeważony przez kolegów i koleżanki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zacznij od gupikow, najmniej wymagajace ryby, najbardziej kolorowe, po 2 miesiacach bedziesz oddawac za darmo swoje rybki...

zawsze jeszcze mozesz zaczac chodowac pyszczaki, tez sa ladnymi i kolorowymi rybami i nie wymagaja jakos specjalnie roslin...

200l baniak to troche hmm.... szkoda 200 litrow na gupiki, molinezje i inne takie rybki, poczytaj... google nie boli...

moim zdaniem 200l to juz mozna ladna banke zrobic, taka, ktora bedzie zdobic pokooj, a nie go szpecic....

co zrobisz, Twoja decyzja...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...