Skocz do zawartości

problem z roślinami


Rekomendowane odpowiedzi

witam mam akwarium od kilku miesięcu, w tej chwili mój stan jest następujący:

AKWARIUM 63L - 60X30X35

FILTR- AQUA SZUT TURBO 550

GRZAŁKA- ATMAN 100W

OŚWIETLENIE- 1X15W

 

OBSADA:

 

4XRAZBORA KLINOWA

4X KIRYSEK(1ALBINOS, 1PANDA, 2PSTRE)

8XNEON INNESA

6X GUPIK

 

mam problem z roślinami, wiem, wiem mało światło i tu się nasuwa pytanie jakie rośliny przy takim oświetleniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz link do stronki na której są rośliny cieniolubne: http://www.roslinyakwariowe.pl/sklep/ro ... c-1_2.html A jeżeli to Ci nie wystarczy to ktoś kiedyś na tym forum już podawał spis roślin cieniolubnych. Musisz tylko poszukać.

A co do obsady to pare zastrzeżeń. Po 1. : kiryski to ryby stadne a więc min. 5-6 sztuk. Masz 4 i w tym 3 gatunki. Zdecyduj się na jeden. Ja bym radziła kiryski panda. Nie rosną tak duże jak pstre.

A po 2. : najlepiej by było gdybyś zdecydował się albo na neonki albo na razbory (oba gatunki to ryby stadne).

No to chyba tyle ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z kiryskami tak poprostu wyszło nie widzę żeby było im żle mimo odmiennych gatunków cięzko byłoby je zamienić na inne bo już się przyzwyczaiły do siebie i jest ok. a co do razbor to z nimi właśnie też mam problemy miałem 8 teraz jest 5 nie wiem dlaczego zdychają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety parametrów wody ze zdjęcia to ci nie odczytam :roll: Widziałam, że założyłeś temat w galerii ze swoim akwa no i zapewne oczekujesz jakiś opini i sugesti. Wg. mnie nie ma co oceniać jak narazie. Roslin maławo i zdecydowanie dorzuciłabym jakiegoś chwastu :) A pozatym żwirek tak jakoś nie pasuje do całości - ja bym go wymieniła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...