Skocz do zawartości

Woda śmierdzi!!!


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam 3 welony w akwarium o poj. 24l.Wiem,ze to za malo,ale wkrotce dostana wieksze "mieszkanie".

Mam problem z woda,ktora smierdzi odchodami (kwasny zapach).Rosliny sa sztuczne wiec go nie powoduja.Mimo.ze wode zmieniam co tydzien,a ryby karmie skromnie do 2 razy na dzien to woda i tak cuchnie.

Tydzien temu wymienilem ja cala (wiem,ze nie mozna tak robic,ale myslalem,ze to pomoze).Zalozylem nowy,wydajniejszy filtr i kupilem tez odmulacz,ktorym wyczyscilem zwirek,ale woda stala sie metna a zapach i tak powrocil.

Prosze o porade jak sie z tym uporac.Dzieki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to na pewno spowodowane trzymaniem 3 ryb w tak małym akwarium. Dla jednego welona przyjmuje się około 60L powierzchni do życia. Welony dorastają do 30cm!! Trudno uwierzyć? oczywiście, bo u mało którego "akwarysty" mają szanse dożyć takich rozmiarów. Welony same z siebie są znane z bardzo szybkiej przemiany materii, dlatego zaleca się stosowanie kilku filtrów w akwarium. I wyrzuć te sztuczne roślinki, one tylko zajmują miejsce w akwarium i narażają ryby na okaleczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tam bym się ucieszyła :mrgreen:

swoją drogą akwarium, które jest ładnie urządzone staje się na prawdę wielką atrakcją domowników, a co dopiero mówić o zauroczonych gościach :lol:

 

... i telewizor staje się zbędny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...