Skocz do zawartości

podzespoły do instalacji co2


trot
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam;

mam zapytanie

czy do połączenia reduktora z dyfuzorem musi być użyty specjalny przewód czy można zwykłym takim jak do powietrza??

 

czy w ogóle znacie jakieś metody jak przyoszczędzić na sprzęcie??

chodzi mi tu o licznik bąbelków, zaworki precyzyjne itp

jak podliczyłem to zestaw na dwa akwaria (nie licząc butli i reduktora to koszt ponad 200zł i chciałbym coś z tego uszczknąć)

 

pozdro

 

ps. niech piszą ci co mają a nie ci co myślą jak można by zrobić ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam;

mam zapytanie

czy do połączenia reduktora z dyfuzorem musi być użyty specjalny przewód czy można zwykłym takim jak do powietrza??

 

czy w ogóle znacie jakieś metody jak przyoszczędzić na sprzęcie??

chodzi mi tu o licznik bąbelków, zaworki precyzyjne itp

jak podliczyłem to zestaw na dwa akwaria (nie licząc butli i reduktora to koszt ponad 200zł i chciałbym coś z tego uszczknąć)

 

pozdro

 

ps. niech piszą ci co mają a nie ci co myślą jak można by zrobić ;)

Licznik bąbelków - zestaw kroplówkowy z apteki za 1,30 PLN - ciachciach nożyczkami i już.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Kolego jeśli chodzi o ciśnienie to 3 barów,tyle maja mniej wiecej na wyjściu reduktory do co2,na niektórych na tarczy jest opisane,ale redukując przepływ bo nie potrzebujesz dużego zmniejszasz ciśnienie,nie trzeba miec zbrojonych węży.

Jak chodzi o reduktor nie zaoszczędzisz,dałem 65zl z dwoma manometrami,elektrozawór jeśli zamierzasz miec troche automatyki to kupiłem za niecałe 20 zł w sklepie ze sprzetem spawalniczym(na alledrogo od50 z przesyłka do praie 200 w sklepach zoologicznych!).Zaworek precyzyjny mam z pracy:Dale nie oszczędzaj na tym.Licznik bąbelków tak jak kolega pisał,a dyfuzor na początek z lipy sie nada.No i ten zawór przeciwzwrotny ok 5-10zl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...