Skocz do zawartości

Choroba.


Znawca_ryb
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Miałem czarne molinezje księżycowe, tylko jedna miała coś z okiem i brzuchem oko bylo nienaturalnie wielkie a brzuch miał złoty kolor.

Następnego dnia leżała na dnie cała biała i nie maiła już tych złotych plam.

Czy to choroba zakaźna i co z tym zrobić?

Czy wie może ktoś co to za choroba?

 

Proszę o szybką odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. rozkładała się dzięki.

A co z tymi plamami i okiem, chyba to nie jest normalne u molinezji?

Mój skalar ma zaczerwienione oko , glonojady zmieniają kolory z czarnych na brązowe, woda mętnieje i ciągle giną mi ryby a co najlepsze nie mają oznak chorób a to jeszcze młode osobniki molinezji. Myślę że to jakaś epidemia jeżeli nic nie zrobię to mi zginie cały dobytek.

 

Co zrobić? Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej

jak nie posiadasz dużych sumów to rybki po prostu ci zdychają prawdopodobnie z niedopatrzenia ale nie wiem czego dlatego że sam mówisz że woda jest brudna czyli z akwa jest coś nie tak poszukaj przyczyny , może za dużo jedzenia za wysoka temperatura za mało roślin nie wydajny filtr , za duża obsada złe światło za dużo naturalnego światła przesadzasz z nawożeniem roślin , gnije ci dekoracja zobacz tematy z chorobami może tam znajdziesz coś co będzie pasowało do twoich opisów tak bez zdjęcia i nie dokładnie opisanym przykładem nie darady jednoznacznie określić jaka to choroba , ja jednak stawiał bym na poprawę warunków w akwa a w 2 planie szukał choroby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...