Skocz do zawartości

Nowa obsada


DzikNaGrzybach
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

najpierw dowiedz się co było przyczyną śmierci neonek, gdyż normalne to raczej nie było...

a kupowanie nowych rybek, które również mogą umrzeć, nie jest najlepszym rozwiązaniem.

sprawdź parametry wody...

jeżeli neonkom, Twoje akwarium nie odpowiada może postaw na gupiki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz że istnieje coś takiego jak edytowanie postów??

ja na Twoim miejscu zrobiłabym z tego akwarium krewetkarium... korzenie zarośnięte mchem javajskim i do tego krewetki, a w tle kilka neonków.

 

co do gurami są one bardzo wrażliwe na parametry wody, dlatego też nie polecam ich początkującym akwarystom. Może zostań przy jednym ale większym stadku rybek jednego gatunku? Chyba że wolisz akwarium wielogatunkowe. Może coś z rybek żyworodnych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja do swojego akwa dał bym:

6 NENKOW INESSA

4 Gupiki

Przepraszam

ja do swojego akwa dał bym:

6 NENKOW INESSA

4 Gupiki

Przepraszam

 

taka obsada jak najbardziej pasuje. Możesz dać nawet:

6 neonków innesa

2 kiryski (panda chyba są najładniejsze ;) )

i 6 gupików (2 samce, 4 samiczki) np. pawie oczko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zainwestuj w roślinki... bo tego w twoim akwarium brakuje

zamiast tej skały czy co to tam jest... wsadź kilka małych korzonków, albo jeden duży dzięki czemu rybki będą miały schronienie. Przy Twoim świetle w akwarium najlepiej posadzić na nim mech javajski gdyż nie potrzebuje dużego oświetlenia bądź wgłębkę. Możesz też dać na korzeń anubiasy...

mógłbyś także wymienić żwirek na jakiś o mniejszej granulacji i najlepiej czarny, ale to wymaga dużego nakładu pracy, chociaż teraz póki nie masz rybek mógłbyś to zrobić ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gurami marmurkowe i złociste nie jest wrażliwe na parametry, ale czekoladowe tak.

Krewetkarium nie jest dobrym pomysłem krewetki są wrażliwe.

Obsada z gupikami nie jest dobra z jednego względu, małe będziesz musiał oddawać do sklepu lub kolegi bo neonki i gupiki nie dadzą rady ich zjeść.

Wystrój: zamiast korzeni mogą być kokosy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam sie z przedmowca. Dla ciebie najlepsze beda neonki innesa. Zrob taka obsade jak pisze kolega: 6 neonkow i 3 pandy ale juz bez mieczykow czy molinezji bo lubia miec duzo miejsca do plywania. Poszukaj w akwarystycznym jakiegos powyginanego i rozgalezionego korzenia, zmien zwir na naturalny, niekoniecznie czarny ale ciemny. Mozesz posadzic anubiasa bo nie potrzebuje duzo swiatla. Powinny ci sie tez utrzymac moczarki. Tło daj czarne gladkie. Mozesz dodac kokosa, na ktorym posadzisz mech jawajski. Dalam ci pare linkow z malymi a ladnymi akwariami. Zanim jeszcze kupiles rybki zrob sobie przemeblowanie w akwarium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...