Skocz do zawartości

Obsada akwarium 112 l Profilowanego


plkl
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

 

Mam zakupione nowe akwarium 112 l profilowane.

Chciał bym umieścić w nim takie rybki wedle swojego planu:

 

4 x Molinezje

4 x Mieczyki Weloniaste

10 x Neon Czerwony

5 x Gupik Niebieski Samce

2 x Prętnik karłowaty

2 x Kirysek Pstry

4 x Otosek

2 x Bocje Wspaniałe

2 x Kosiarki

6 x Danio Pręgowane

2 x Cierniooczek Myersa (Piskorek Myersa)

4 x Żałobniczka (Tetra czarna)

4 x Lśniącooczka wielooka

 

 

Proszę o pomoc czy takie zestawienie będzie ok, czy coś pozmieniać.

Na pewno inne rybki nie wchodzą w grę i nic nie dodam do tego co mam.

Mogę tylko pożonglować ilościami i ew. coś wyrzucić z tej listy.

ZAZNACZAM IŻ MIECZYKI WELONIASTE ORAZ MOLINEZJE zostają i nie podlegają dyskusji ponieważ baaardzo mi się podobaja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fiu fiu chlopie gdzie ty te ryby trzymasz???w tym 112.masz 51 rybek gdzie ilosc wody na na 1 cm ciala ryby wynosi 1 litr.ilosc wody wzrasta z kazdym nowym cm.wiec zalozmy ze srednia dlugosci ciala twoich rybek to jakies 3 lub 3,5 cm to ilosc wody na taka rybke to okolo 4-5 litrow.ale co niektorz na tum forum moga ztwierdzic ze pisze bzdury juz sie z tym tu spotkalem.i to wlasnie w temacie ilosci wody.wiesz jak to jest kazdy wie swoje i to najlepiej.wiec teraz objasnie ci to ich sposobem.na 1 cm ciala ryby 1 litr wody birac ta srednia 51x3=153 tyle powinienes miec wody w akwa.a masz moze 80 gora 90 litrow.mam takie samo akwa :D i o ponad polowe mniej rybek

 

moja rada tam juz nic nie dorzucisz mozesz cos wywalic i to sporo tego bedzie.a spece napisza ci tu co masz wywalic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lista została zredukowana:

 

3 x Molinezje

3 x Mieczyki Weloniaste

8 x Neon Czerwony

4 x Danio Pręgowane

5 x Gupik Niebieski Samce

2 x Prętnik karłowaty

2 x Kirysek Pstry

2 x Otosek

2 x Kosiarki

 

 

Do wywalenia mogą być:

- Gupiki

- Kosiarki

- Kiryski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyrzuć te kosiarki, one nadają się do akwarium około 180L. Dorastają do 15 cm więc u Ciebie będą się po prostu męczyć..

 

3 x Molinezje

3 x Mieczyki Weloniaste

8 x Neon Czerwony

4 x Danio Pręgowane

5 x Gupik Niebieski Samce

2 x Prętnik karłowaty

2 x Kirysek Pstry

2 x Otosek

2 x Kosiarki

 

po kolei:

molinezje ok ale 4 sztuki będą się ładniej prezentować

mieczyki jak dla mnie też 4

neon czerwony ok

danio również

co do gupików to nie kupuj samych samców, gdyż będą wobec siebie agresywne. Zwykle stosuje się zasadę, że na jednego samca przypadają 2-3 samice. zastanów się nad tym...

prętniki również bym wyrzuciła..

kiryski ok, ale możesz dołożyć np. 2 pandy czy spiżowych

co do kosiarek już się wypowiedziałam

 

ja bym dała:

20 neonków (najlepiej innesa) na tle bujnej roślinności :mrgreen:

no ale co kto lubi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK Na razie stanęło na tym...

 

 

4 x Molinezje Black

3 x Mieczyki Weloniaste

8 x Neon Czerwony

4 x Neon Inessa

4 x Danio Pręgowane

5 x Gupik Niebieski

2 x Kirysek Panda

2 x Otosek

 

 

 

Kirysków nie dołożę bo aż tak mi się nie podobają, mieczykowy będzie harem tak więc styka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będą, kuzyni o nie zadbają.

Mam nadzieję że wszystko będzie dobrze.

Rybki już mam wybrane, roślinki dostanę.

Żwirek mam czarny 4 worki i do tego jakiś podkład dla roślin specjalny.

A to akwarium ma chyba jednak 102 l bo znalazłem taką tabelkę na necie z wymiarami i litrażem

 

http://www.wromak.com.pl/akwaria_profil.htm

 

Myślę że te rybki co wybrałem i w takiej ilości chyba nie będą się aż tak źle czuły...

Gdzieś wyczytałem że te 1 cm na 1 l to nie tak do końca...

 

Ja specjalnie jeszcze te mniejsze wybierałem (nie licząc mieczyków) by pućniej nie było niespodzianek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym to widział nie tak:

4 x Molinezje Black

3 x Mieczyki Weloniaste

8 x Neon Czerwony

4 x Neon Inessa

4 x Danio Pręgowane

5 x Gupik Niebieski

2 x Kirysek Panda

2 x Otosek

 

 

Tylko tak:

4 x Molinezje Black

4 x Mieczyki Weloniaste

8 x Neon Czerwony

4 x Neon Inessa

4 x Danio Pręgowane

4 x Kirysek Panda

4 x Otosek

 

Ale jak uważasz, twoja wersja też jest dobra!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecyduj sie na 1 gatunek neonka np 15 innesa albo 15 czerwonych. Nie warto ich mieszac. I po co w ogole mieszac tyle gatunkow w strefie srodkowej? Kiryski sa stadne - musi byc przynajmniej z 4-5, podobnie otoski. Daj sobie spokoj z tymi gupikami na rzecz danio. Jak juz sie upierasz przy niektorych gatunkach to ostatecznie moze byc:

4-5 x Molinezje Black

4-5 x Mieczyki Weloniaste

15 x Neon Czerwony albo Innesa

6 x Danio Pręgowane

4-5 x Kirysek Panda

4-5 x Otosek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok Po konsultacjach wyszło mi takie coś:

 

10 x Neon Czerwony

4 x Molinezje Black

4 x Mieczyki Weloniaste

6 x Danio Pręgowane

4 x Bocja Karłowata

2 x Prętnik karłowaty

2 x Otosek

 

 

Moja lista przebojów, myślę że się chyba już nie zmieni znacznie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale lepsze prętniki niż gurami chyba...

 

Na marginesie mieć akwarium z 2-3 gatunkami to go lepiej NIE MIEĆ...

U mnie musi być ładnie, kolorowo, i przede wszystkim różnorodnie.

Moje przyszłe rybki dostały promocje, kupuje akwarium 250L proste...

 

I teraz można się pobawić w planowanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie musi być ładnie, kolorowo, i przede wszystkim różnorodnie.

Posluchaj - roznorodnie i kolorowo to ja mam w szafie z ubraniami i butami. Roznorodnie i kolorowo to jest w sklepie ze slodyczami. Roznorodnie i kolorowo to sobie mozna pokoj urzadzic a nie akwarium... Piszac tutaj chciales zasiegnac porady - poradzono ci. Widze jednak ze i tak zrobisz po swojemu. Akwarium to nie zabawka. Jak chcesz roznorodnie i kolorowo to nawrzucaj do wody klockow lego albo plastikowych rybek - nie bedziesz musial tracic pieniedzy na karme...

Zastanow sie dobrze czy chcesz sie opiekowac zywymi stworzeniami czy zrobic z nich zupe rybna. Ladnie to bedziesz miec jak obsadzisz akwa roslinami, udekorujesz korzeniami, dasz ciemne albo strukturalne tlo i wpuscisz max 3 gatunki ryb na strefe srodkowa. A kolorowo i roznorodnie to juz ci napisalam gdzie moze byc. Akwarium ma za zadanie odwzorowac rybkom ich naturalne srodowisko, aby sie dobrze czuly.

To byly uwagi ode mnie jako akwarysty. A teraz uwaga od moderatora: Nie pytaj wiecej forumowiczow o propozycje obsady skoro i tak wiesz lepiej.. Po co mnożyć kolejne niepotrzebne posty lub zakladac tematy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie musi być ładnie, kolorowo, i przede wszystkim różnorodnie.

Posluchaj - roznorodnie i kolorowo to ja mam w szafie z ubraniami i butami. Roznorodnie i kolorowo to jest w sklepie ze slodyczami. Roznorodnie i kolorowo to sobie mozna pokoj urzadzic a nie akwarium... Piszac tutaj chciales zasiegnac porady - poradzono ci. Widze jednak ze i tak zrobisz po swojemu. Akwarium to nie zabawka. Jak chcesz roznorodnie i kolorowo to nawrzucaj do wody klockow lego albo plastikowych rybek - nie bedziesz musial tracic pieniedzy na karme...

Zastanow sie dobrze czy chcesz sie opiekowac zywymi stworzeniami czy zrobic z nich zupe rybna. Ladnie to bedziesz miec jak obsadzisz akwa roslinami, udekorujesz korzeniami, dasz ciemne albo strukturalne tlo i wpuscisz max 3 gatunki ryb na strefe srodkowa. A kolorowo i roznorodnie to juz ci napisalam gdzie moze byc. Akwarium ma za zadanie odwzorowac rybkom ich naturalne srodowisko, aby sie dobrze czuly.

To byly uwagi ode mnie jako akwarysty. A teraz uwaga od moderatora: Nie pytaj wiecej forumowiczow o propozycje obsady skoro i tak wiesz lepiej.. Po co mnożyć kolejne niepotrzebne posty lub zakladac tematy?

 

A pani moderator niech se w buty wsadzi te rady moderatorskie...

Po to jest forum by się dopytywać, dociekać i pisać...

A nie żeby jakaś terrorystka wciskała mi żebym lepiej się zamknął i nie pisał więcej.

Tak to odebrałem.

 

 

Aakwarium jak pisałem powiększyłem do 250 L, co radykalnie zmieniło warunki do trzymania rybek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...