Skocz do zawartości

BOCJA PODJADAJĄCA MNIEJSZE RYBKI


akacja
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

mam akwarium 80l,a w nim

2 kirysy,

2 glonojady,

1 danio,

2 miedziki,

1 kardynalek,

1 bocja wspaniała,

3 neonki

1zlota rybka

 

Od jakiegos czasu zauwazylam ze bocja podjada pletwy mniejszym rybkom.

Czytalam na forach jak jedni pisza ze powinno sie miec 3-4 bocje, wtedy sie uspakajaja, inni ze wtedy dopiero zaczynaja podjadac. Karmie ja pokarmami roslinnymi i granulowanymi.

 

Akwarium dostalam od znajomej, sama nie znam sie na akwarystyce

 

Czy powinnam dokupic jeszcze jedna bocje? Czy zmienic pokarm?

I jeszcze jedno pytanie, czy przy takiej ilosci i skladzie rybek moge jeszcze dokupic np. gurami? albo inna rybke ktora 'pokojowo' wplynie na szalona bocje?

 

 

Pozdrawiam serdecznie i dziekuje za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bocje potrzebuja kawarium minimum 100 litrow. Radze bocje oddac i zrobic porzadki w obsadzie.

Danio, miedziki, kardynalki, neonki, kiryski to rybki stadne a za stado uznaje minimum 5 sztuk.

Zostaw w akwarium kiryski i dokup im 3 towarzyszy. Na twoim miejscu wybralabym 2 gatunki sposrod danio, miedzikow, kardynalkow i neonkow. Przyklad ostatecznej obsady:

5 kirysow

2 glonojady

8 danio

10 kardynalkow

albo:

5 kirysow

4 otoski

8 miedzikow

10 neonkow

To oczywiscie tylko przyklady - mozesz skomponowac obsade inaczej.

A ta zlota rybka to co za gatunek? Welon?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadzam się z NirwAnią. Masz tragiczną obsadę i pogryzanie ogonków innych rybek przez bocje ( co jest wpisane w ich naturę) jest tylko tego przykładem. Ale widzę że czytanie o swoich własnych rybkach, nie jest zbytnią domeną większości użytkowników tego forum...

 

p.s. Tak NirwAnio, ta "złota rybka" to welon, który jest ZIMNOLUBNY i nie powinien być razem z CIEPŁOLUBNYMI rybkami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o bocje wspaniałą to musi być minimum 2 sztuki. Wtedy zajmują się sobą a nie innymi rybkami. Ja mam je od kilku lat, mają po co najmniej 12 cm i nigdy nie zjadały ani nie podgryzały innych ryb. Gdy są pojedynczo zazwyczaj są agresywne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...