Skocz do zawartości

Zapytanie o dobry napowietrzacz


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam pytanie. Mam akwarium 240L. Siadła mi pompka napowietrzająca. Musze kupic nową tylko chce ją podłączyc do jednego kamienia gdyżnie chce mieć dwoch kamieni w akwarium a większość odpowiadajacych mi pompek ma dwa wyjscia napowietrzajace. Czy moge poprzez trójnik podłączyc dwa wyjscia pompki do jednego kamienia? Czy też ma to wpływ na szybsze zużywanie sie pompki. No i chciałem tez zapytac jaką pompke polecacie z elektroniczną regolacja zeby była w miare cicha i odpowiednio wydajna? Z góry dziękuje i pozdrawiam wszystkich odwiedzających tę strone!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EHEIM - To mercedes wśród pomp powietrza. Oczywiściew trzeba dobrać odpowiednie parametry do pojemności akwa. Jest to dość droga pompka ,ale wytrzyumała. Ja mam już taką około 4 lat i działa spoko. Pracuje cicho. Połączenie 2-1 nie ma wpływu na pracę pompki. Ja jednak proponuję byś rozważył 2 punkty napowietrzania ze względu na wielkość akwa.

 

Pozdrawiam - pejot

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie dobra firma EHEIM sprawdza się w filtrach.. napowietrzacz możesz kupić spokojnie innej firmy np. Tetratec czy Aquael. Nowe napowietrzacze rzadko się psują, a jeżeli to i tak do każdego dają Ci 2 letnią gwarancję. Co do zastosowania jednego kamienia, są napowietrzacze posiadające jeden wylot, chociaż jeżeli masz dwuwylotowy to przecież nie musisz używać obu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...