Skocz do zawartości

czy molinezja żaglopłetwa może życ bez soli w wodzie ??


schwarzq
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich :)

 

Od niedawna mam akwarium. mam w nim:

- 2 bocje wspaniałe

-4 molinezje żaglopłetwe

-5 guraminów dwuplamistych ( czerwonych)

-3 glonojady (zbrojniki)

 

mam pytanko czy molinezje mogą żyć w wodzie nie solonej ?? jeśli nie to ile mam wsypać soli do akwarium 70 l ? i najważniejsze czy jesli posole wode to czy nie zaszkodzi to innym moim rybką??!!

Bardzo prosze o pomoc.

 

Czy jesli bedą zyć w wodzie bez soli spowoduje to jakies skutki uboczne ?

 

Pozdrawiam wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

witam czytalem ze mozna molinezji zaglopletwej sypnac troche soli.ale sol nie moze byc jodowana,ale odradzam jezeli chcesz razem z molinezja trzymac inne rybki bo one beda czuly sie zle.no admin ci napisal ze molinezja jest ryba slodkowoda wiec moze zeb bez soli.co nie sprawi jej wiekszego problemu.dla ciekawosci napisze wam ze okon jest ryba slodkowodna ale rownie dobrze zamieszkuje wody skadynawi.osobiscie lapalem okonia w morzu w szwecji :lol: i to spore sztuki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Bo okonie żyją w przybrzeżnych wodach morskich, gdzie zasolenie jest dość niskie. W Bałtyku można go często spotkać bo morze to ma bardzo niskie zasolenie.

 

A wracając do tematu: molinezje żaglopłetwe bardzo dobrze czują się bez soli i jej brak w niczym nie będzie im przeszkadzał. W sklepach akwarystycznych też najczęściej jak kupuje się te ryby to wyławiane są z wody bez dodatku soli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...