Skocz do zawartości

Chora welonka? POMOCY


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Od kilku dni moja welonka dziwnie się zachowuje. Przeważnie cały czas leży przy ściance akwarium zaraz pod powierzchnią wody. Ma problemu z pływaniem, przechyla się na boki. Płetwa ogonowa troszkę jakby oklapła. Poza tym nie zauważyłam u niej nic niepokojącego w wyglądzie. Wygląda jakby pływanie sprawiało jej straszny opór. Przypływa na karmienie. Nie wiem co robić. W akwarium mam jeszcze 3 inne welonki i 2 glonojady, wszystko z nimi w porządku. Mam je od lipca. POMÓŻCIE PROSZĘ !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 glonojady i 3 welonki? Ciekawa jestem jak duże masz akwarium...

 

a co do welonka to prawdopodobnie ma on problemy z błędnikiem, stąd też zachwianie równowagi. Powodem może być zła temperatura w akwarium (welonki są zimnolubne!). Jeżeli przypływa na kamienie to nie jest tak źle, powinien z tego wyjść :)

a co do pływania przy powierzchni, zwykle taka postawa jest spowodowana małą ilością tlenu w wodzie i ryba się po prostu dusi. Może napisz więcej wiadomości o akwarium i sprzęcie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej

Zanim coś napiszemy musisz dokładnie opisać warunki jakie masz w akwa

Welon bardzo lubi być zatłuszczony co stwarza duże problemy z organami wewnętrznymi jak ,ile jak często karmisz i czym

Co do temperatury wody to zakres mają bardzo duzy jeśli mogą przezimować w oczku wodnym woda ma tam w zimie ok 4 Stopni to wlecie woda może być nagrzana ponad 30 stopni od 22 do 26 wystarczy im , tu niema czym się przejmować .

cze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

je mam welonki od tygodnia. to że pływa pod powierzchnią wody to z niedotlenienia. a może zmień jej już wodę wyczyść akwarium. i opisz parametry wody

mod: dla Ciebie lekarstwem na wszystko jest wymiana wody-to jest złe podejście. Poza tym temat jest sprzed miesiąca i dawno nie aktualny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...