Skocz do zawartości

Akwarium po podaniu K2SO4-czy to normalne?


girzol
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam nie wiem pod co mozna podciągnąc mój problem wiec umiesciłem go tutaj.

Podałem do akwarium K2SO4 wymieszany z wodą utlenioną oczywiście ilość zgodna z kalkulatorem 28ppm. I teraz mam tysiące bąbelków na roślinach.Martwi mnie to że ryby jakby zrobiły się leniwe zazwyczaj żywe kosiarki leża na dnie oprócz bojowników własciwie wszystkie się "rozleniwiły". Czy to normalne po podaniu siarczanu potasu?

 

Akwarium 200l

temp 25C

ryby : 1+1 bojki, 4 otoski, 3 kosiarki, 1 kardynałek, 1 zbrojnik niebieski, i nie określona ilośc krewetek nie mniej jak 20szt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Woda jak już to demineralizowana..... Obserwuj ryby i jak cos to podmieniaj wodę na świeżą . To nie będzie przyduszenie bo twoje rośliny jak sam napisałeś pokryły się bąbelkami ( tlenem) A poza tym gdyby brakował im tlenu pływały by przy powierzchni . Moim zdaniem najprościej i najpewniej było by podmienić wodę , to zminimalizuje stężenie szkodliwych związków w wodzie i ryby powinny przetrwać noc a tak to wielka niewiadoma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie rybki mają się OK pomimo że nie podmieniłem wody jedyne straty to krewetki wiele leży martwych jednak część przeżyła. Rybki wróciły do normalnego zachowania. Bojki chyba przez kilka dni nie dostaną jedzenia bo skutecznie czyszczą dno z martwych krewetek ;), co ciekawe żywych nie ruszą. Woda kryształ, ale mimo wszystko ide po wode destylowaną do sklepu i podmienie wodę

 

w akwarium miałem coś takiego jak na tym filmiku http://www.youtube.com/watch?v=jekk4C_SN0c

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...