Skocz do zawartości

opuchlizna u brzanki różowej


mr-mac
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Mam brzankę różową, która ma już od paru miesięcy ogromny brzuch. Z początku myślałem, że to ciąża, ale po tygodniu zapytałem się w zoologicznym co to jest, ale mi nie umieli odpowiedzieć. Nie alarmowałem, bo rybka czuje się wyśmienicie, pływa ze wszystkimi innymi, nie odstają jej łuski, tylko tak jak mówię, ma ten brzuch.

Chciałbym się dowiedzieć co to jest i czy da się to jakoś wyleczyć, bo przy drugiej brzance różowej, która ma niespotykanie długie płetwy, wygląda szpetnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to na pewno nie jest obżarstwo, bo stosuję wszystkie działania temu zapobiegające: małe dawki pokarmu, mrożonki 2 lub 3 razy w tygodniu i raz na dwa tygodnie 24 godzinna przerwa w jedzeniu. Odchody są raczej czarne, czasem lekko czerwone. Znajomy powiedział mi, że też coś takiego miał i to jest jakaś choroba wywołana przez jakieś bakterie w akwarium. Ale on tą rybkę odłowił

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej

jest to samiec czy samica jeśli samica i dobrze jest karmiona (a z tego co piszesz to tak jest ) ile ich masz ? prawdopodobnie pełna jest ikry tu tylko samiec pomoże

cze

to niemożliwe, żeby samica trzymała u siebie ikrę przez parę miesięcy! Szczerze mówiąc, jak te brzanki mają takie nienaturalne kształty, to za bardzo nie wiem jak je rozróżnić. Ogólnie zawsze mam z tym problem ;) .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...