Skocz do zawartości

Koszmarne (i śmieszne!) parametry wody.


Tadeus
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hej :)

 

Odkąd postawiłem nowy baniak nic się nie udaje. Akwa ma 13 dni. W środku są 2/3 RO i 1/3 kranówy.

 

Ro ma GH 1, KH 1, PH 6.5-7

Kranówa ma GH 19, KH 12, PH >8

 

W akwa wychodzi PH >8, GH >26!, KH 3 (hihi)

 

Testy kropelkowe Zooleku.

 

Żadnych kamieni, ni muszelek, jeden korzeń, stosunkowo dużo roślin. Podłoże to Filtus start (powinno obniżać lekko PH), Filtus floran i czarny, neutralny grys z Diskus Zoo.

 

Starczy powiedzieć, że jestem załamany. Z takimi parametrami przecież nic tam nie wpuszczę. Poza tym od tygodnia woda jest mętna (na biało).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja wiara w dojrzewanie jest wielka ale akurat testy PH i obu twardości Zooleka mają stosunkowo dobrą opinię (w przeciwieństwie do tych do No2 i No3). Rozumiem, że mogą być nieprecyzyjne ale wątpię by bez powodu dawały tak szalone parametry. O ile rozumiem jeszcze jakoś otrzymane PH i KH, to GH mnie zabija. W sumie zostaje tylko wpływ podłoża, choć ciężko w to uwierzyć, bo użyty żwir jest raczej pewny.

 

Jeszcze trochę i przy takiej twardości pójdą mi rośliny. Naiwnie liczę na to, że to przez pył wymyty z podłoża i z paroma podmianami wody zejdzie :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

daj akwarium jeszcze czas i wyrzuc te testy zooleka... one sa beznadziejne.

rozumie miałeś i jesteś zawiedziony ;)

 

ja mam zooleka i jest ok

 

a co do pomiarów wykonaj jeszcze raz, pamiętaj żeby po każdym teście myć próbówki wodą z ro - jak umyjesz kranuwą to zafałszujesz kolejny wynik

 

jak masz ro to masz możliwość tak podmieniać wody żeby dopasować wynik

pamiętaj że ph jest skalą logarytmiczną czyli kolejny stopień ma 10 więcej niż poprzedni

czyli mieszanie na zasadzie spyrol 0,4 +woda0,6 wyjdzie wóda nie działa ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...