Skocz do zawartości

1500l


Rekomendowane odpowiedzi

Myślę ,że SUMP to bardzo dobry pomysł.Tylko przy 1500 l. to musisz użyć dość duże akwa.

Ja w swoim kubełku używam gąbkę i wszystkie kosze wypełnione bioball.

Jednak nie ma co porównywać -na twoim miejscu to zastosowałbym chyba jakąś kombinację wkładów.

Ale nie będę nic sugerować.

Patrząc z drugiej strony to SUMP będzie chyba najtańszym rozwiązaniem jeśli sam trochę pobawisz się

w hydraulika i szklarza. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

osobiście ograniczyłbym się do SUMP.

Dodatkowa filtracja to dodatkowe rury,pompy itd. a tego chcemy jak najmniej oczywiście.Z drugiej strony hydroponika może być cakiem estetyczna.

Trudno powiedzieć.

Ale to twoja decyzja.

Masz pojęcie więc napewno dobrze dobierzesz filtrację.

 

A jakie wymiary będzie miało te 1500l.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo droga inwestycja, i trzeba miec gdzie to robic;)

Ogolnie zwiedzam rozne fora, przerabiam mnostwo literek a jednym z ciekawych tematow na jakie natrafilem jest 1500 L ale z bardzo zlym zakonczeniem:P a mowa o aranzacji;) Tam zastosowano filtr eheim oraz akwarium 150 L z przegrodami do filtracji olbrzyma:)

Polecam, choc pewnie juz czytales:P

http://forum.e-akwarystyka.pl/topics3/4289.htm

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Fajny artykul i na pewno kazdy kto planuje taka inwestycje musi go przeczytac. Dla zbyt duzych optymistow przeczytac chociaz strone 6, autor wyliczyl ile to kosztowalo - na pewno zapal wielu osob opadnie :D .

Pozdrawiam

Ten koles przepłacil conajmniej kilka krotnie ja bym sie ni esugerował jego wyliczneniami zrobienia takiego zbiornika maze zamykac się w kilku tysiach duz omz na zrobic samemu i sam zbiornik w tej chwili jest o wiele tanszy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...