Skocz do zawartości

[250l] Ogólne


shadow2525
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam to mój zbiornik 250 l

Oświetlenie 3x30W T8 świetlówki akwarystyczne

Filtra Tetra-Tec ex 700

Obsada

2 Skalary Para

3 Pary Barwniaków

Plekostomus

Synodontis

5 Kirysków

5 Zwinnikó Blehera

I kilka pojedynczych sztuk innych gatunków

Rośliny to Zwartki Żabienica Nurzaniec Olbrzymi

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

I tak właśnie wygląda mój zbiornik...... żeby nie było ze krytykuje a sam nic nie mam.... jeśli się komuś coś nie spodoba to chętnie wysłucham........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pierwszy rzut oka akwarium robi wrazenie ale jakby sie przyjzec to naprawde nic specjalnego:)

Kolorowo i cukierkowo, moje dziecko byloby zachwycone. Cos jak grafika w WoW jesli ktos wie o co chodzi:PPP

Nie powiem ze nie jest ladne bo jest ale nie zachwycajmy sie kolorkami bo rownie dobrze te rozowe zwirki moglyby byc fajne:P

Baniaczek strasznie nienaturalny choc ma te wasze "korzenie wylowione wlasnymi rekami" to nie zachwycaja tak jakby mogly.

Ani to holender, low tech czy high.

Kolorki fajne ale balagan tez niczego sobie.

Strasznie malo swiatla jak na taki zbiornik wez przyklad z kolegi zaloz HQI i bez problemu w zbiorniku bedzie mozna posadzic jakas olche co by wypuscila te wasze "naturalne korzenie".

Rosliny i korzenie poutykane z tylu akwarium wygladaja jakby byly sztuczne. Nic na pierwszym planie. Wg mnie ciemne podloze robiloby lepszy efekt.

 

Nie to zebym sie na was uwziąl za wczorajszy wasz atak na forum ale jezeli profesjonalnie mamy podejsc do sprawy to prosze bardzo choc to napewno nie jest forum dla profesjonalistow ale dla ludzi ktorzy bez zadnych najazdow chca sie czegos dowiedziec. Tez nie jestem zwolennikeim kolorowych kamyczkow zameczkow stateczkow czy nawet kokoskow drazonych dla glonojadow:P Ale sa ludzie ktorym sie to podoba, nie najezdzajmy na nich ale doradzajmy zeby te dziadostwa wyjmowali a na ich miejsce wkladali korzenie czy sadzili rosliny.

 

Jestescie profesjonalistami odpowiadajcie ludziom profesjonalnie (ja nie jestem ale bardzo bym chcial) a nie robicie z siebie rozwydrzonych nastolatkow ktorzy pozjadali wszystkie rozumy.

 

Pozdrowionka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego jak czytm co napisales to nieststy ale mam wrazenie ze się jednak odgryzasz i zaczynam powątpiweac w twoja inteligencje Poruwnywanie kolorów naturalnych roslin i ryb z kamyczkami które stosujecie w swoich baniaczkach to naprawde .......... hym lepiej dalej neie pisac

Oswietlenie - znów wychodzi twoja nie wiedza bo oswietlenia nie dobierasz tylko do wielkosci zbiornika ale i do wymagan roslin jakie chcesz miec w swoim zbiorniku Jak widac na zdjeciach Zabienica jesli wiesz która to?????? kwitnie ........ a wiesz o czym to swiadczy ze jest jej tam bardzo dobrze

Porównanie zdjęc do grafik wlasciwie to komplement bo jak bys nie wiedzial to zeby ktos zrobil ze zdjecia grafikę to musi to byc naprawde ladne i zadbane akwarium .Nikt nie kupi grafiki ze staeczkiem czy karuzelą albo zaglonionymi szybami i podgnitymi roslinami .......... więc DZIĘKUJĘ.......

Balagan powiadasz .......hym tu tez wychodzisz na ignoranta bo widziales kiedys w stawie czy rowie grzędki nio i najlepiej zeby jeszcze bylo zagrabione ......................

Podloze to naturalny zwirek a nie kamyczki barwione chemicznie pewnie bys tu widzial kilka szkielek iplytek ceramicznych zamiast tych korzeni.........

Posaszenie olchy w akwarium to tez uuuuuuuuuuu pojechales po calosci............

A więc jednym slowem odgryzles się bo twoje zarzuty sa niczym nie poparte piszesz tylko po to zeby się odgrysc i juz z tym ze mnie to nie rusza bo mój zbiornik czy PETENI sa tutaj najbardziej naturalnymi akwarjami.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U ciebie nic nie ma z naturalnosci. Akwarium wyglada jak plastikowe.

Jesli chodzi o balagan, nie pojmujesz ironi wiec to swiadczy o twojej inteligencji.

Brak pierwszego czy nawet drugiego plany swiadczy wlasnie o balaganie ktory odnajdujemy w jak to ladnie ujoles ladnym grzadku roslin ktory u ciebie wystepuje.

Peteni akwarium moze i wyglada naturalnie, twoje za boga.

Jezeli odnajdujesz sie na tym forum to gratulacje. Swiadczy to tylko o twoim profesjonalnym podejsciu do sprawy.

Nie umiesz przyjac krytyki, bo jestes zadufanym w sobie i swoich "och" "ach" doswiadczeniach. Prosze cie oszczedz tej opryskliwosci i daj sie polubic czlowieku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko potwierdzasz to co napisalem odgryzasz sie i ratujesz sie teraz iel mozesz ale oki dam się polubic i bede jak wszystcy zachwycal sie czyms co jest do bani........................ Krytyke przyjmuje a to forum ........ nawat admin nie ma nic do powiedzenia Znów poruwnujesz to co naturalne do palstyku az tak ci sie podobają rosliny???????? sa tak czyste i kolorowe ze jak dla ciebie plastykowe dziękuję staram sie ...........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krytykuj to co widzisz, ale w sposob w ktorym z ludzi nie bedziesz robil idotow czy glupkow, nie musisz sie zachwycac tak jak i ja nie musze sie zachwycac patrzac na twoj baniak, nie bede sie wdawal z toba w dalsza dyskusje bo to bezcelowe. Zawsze pokazesz ze jestes naprawde najlepszy. Umn. Brawo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no przepraszam że się wtrącam do Waszej kłótni, ale Shadow, powinieneś trochę przystopować, taaak, "ja wiem że moje akwarium jest najlepsze a wasze akwa to takie bezsensy i beznadzieja i wogóle wy wszyscy jesteście do bani, nie to co ja"

Przestań się cudownić i jeśli jesteś takim znawcą to doradź co mamy zrobić że nasze akwaria nie były "do bani". cudzysłów bo jednak nie uważam żeby takie były...

 

rafilight, nie zgodzę się co do roślin bo wyglądają jak najbardziej naturalnie.

 

Ale ludzie, grządki? Co to jest, ogródek czy akwarium?!

 

Shadow, a tak poza tym z takim zachowaniem w stylu "ja cudowny" to raczej sobie znajomych na tym forum nie znajdziesz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu nie chodzi o to ze j jestem cudowny spoko jeszcze wiele zecy nie wiem ale sie dowiem a to ze krytykuję to co mi się nie podoba ............ jestem szczry.....to zle moje tez nie jest doskonale zdaję sobie zstego sprawę ale dze do tego zebyy bylo lepiej ale przyznaj ze pytanie na forum sa conajmniej smieszne ....... zauwaz ze jak ktos zadaje sensowne pytanie to odpowiadam i dzielę się swoim doswiadczneiami i wiedzą a jesli chodzi o znajomych jesli mam miec takich co nei powiedze mi prawdy to wolę ich nie miec bo jak sądzę to pwnei wszystcy się znacie i sobie slodzicie zamiast wytykac blędy i pouczac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak ja nie mam za co przepraszac tak i Shadow nie ma za co.

 

tu nie chodzi o to ze j jestem cudowny spoko jeszcze wiele zecy nie wiem ale sie dowiem a to ze krytykuję to co mi się nie podoba ............ jestem szczry.....to zle moje tez nie jest doskonale zdaję sobie zstego sprawę ale dze do tego zebyy bylo lepiej ale przyznaj ze pytanie na forum sa conajmniej smieszne ....... zauwaz ze jak ktos zadaje sensowne pytanie to odpowiadam i dzielę się swoim doswiadczneiami i wiedzą a jesli chodzi o znajomych jesli mam miec takich co nei powiedze mi prawdy to wolę ich nie miec bo jak sądzę to pwnei wszystcy się znacie i sobie slodzicie zamiast wytykac blędy i pouczac

Tak przyznaje tobie, ze niektore pytania wymagaja tylko conajwyzej wpisania w google pewnego terminu. A jednak ludzie zadawaja takie pytanie, wtedy ja jesli nie wiem wpisuje w wyszukiwarke i im odpowiadam.

 

Powiedz jeszcze shadow czym nawozisz akwarium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam ciekawie się czytało :)

Mi się akwa podoba ;)

Fakt to tło robi swoje i to bardzo dużo można powiedzieć.

Nie ma co gadać o roślinach z 1 planu bo to się raczej udaje w rośliniakach.

Jedynie tan kamień mi nie pasi,korzonki masz fajne a nie takie kloce be z zoologa.

Sam je robiłeś???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

korzenie ze skleu sa drogie i cieszko znalesc cos siekawego bo sa sprowadzene i to taki typ drzewa ja szukam zawsze sam na wszelkich stwach bajorach i bagnach wytsczy Musża byc mokre to wazne potem trzeba umyc oskrobac z kory i innego badziwia najlepiej wygotowac w osoloej wodzie a jak jest za duzy to mozna go polewac kilka razy wrzątkiem i gotowy......

Tak wygląda wyprawa po korzenie...... do zbiornika 1500l

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/ea5 ... b5377.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/d7d ... 71cc4.html

Niedziela w zeszylm tygodniu Ja i Pan PETENIA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Suszyłem go w dość wysokiej temp.no ale 2 miesiące to chyba się pośpieszyłem?[/quotenie marnuj czasu na suszenie korzeni i ich spreparowanie bo to jest naprawde ciezki orzech do zgryzienia. drewno bardzo latwo mozna wysuszych a jesli chodzi o calkowite namoczenie to moze to trwac nawet kilka lat wiec wez pare gumiakow i proponuje zebys sie wybral na jakies bobliskie bajorko. a teraz jesli chodzi o zbiornik shadow to widzialem na zywo i jest naprawde dopracowany, jest to jak najbardziej wycinek srodowiska naturalnego i nie podlega to dyskusji.nie ma tam zadnych plastykow oprocz tla strukturalnego ktore ladnie komponuje sie z cala reszta. shadow posiada ogromna wiedze na nasz temat i bardzo chetnie sie nia podzieli ze wszystkimi. akwarium ok, shadow ok,zameczki i reszta bee...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...