Skocz do zawartości

KłOpOtY


ahtung1995
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam koleżankę która kupywała ze mna bojownika trzyma go w kuli bez filtra , napowietrzacza ,grzałki , pokrywy kula jest 10-15 l.

nie wiem dokładnie karmi go tylko suszonymi larwami komarów nic innego nie dostaje jest to moja najlepsza koleżanka więc nie chciałabym jej zranić ale jak mam jej powiedziec że to nie są odpowiednie warunki dla ryb ona nie przejmuje się tym co piszą złego na temat kul jako akwarii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec najlepiej niech każdy napisze tu swoją opinie a ty pokaż jej wtedy to forum co ludzie o tym sadzą. Moim zdaniem krzywdzi rybkę trzymając ją w kuli. Kula nadaje się jedynie na cukierki. To tak jakby ktoś ją zakręcił na tej obrotowej karuzeli. Kręci się w głowie aż pawia ma się ochotę puścić. Niech wie, że ona robi to samo swojej rybce kiedy warjują jej zmysły od okrągłej kuli.

Poza tym jest to ryba ciepłolubna. Woda powinna mieć minimum 22 stopnie C tak więc 16 stopni do jakich zazwyczaj się woda ochładza w mieszkaniu jest niedopuszczalna.

Jest to ryba labiryntowa i faktem jest, że nie potrzebuje napowietrzenia wody. Jednakże filtr jest jak najbardziej potrzebny gdyż woda w kuli szybko sie brudzi. A wymiana wody co 3 dni jest absolutnie zabroniona ze względu na chlor i potrzebę 2 tygodniowego dojrzewania.

 

Pokrywa? Musi być obowiązkowo! Inaczej bojownik przeziębi sobie labirynt i zdechnie. Nieświadome, ale jednak ZABÓJSTWO z jej strony.

To żywa istota i nie wolno ich zamęczać. Jesli nie jest wstanie zapewnić godnych warunków rybce niech lepiej odda ją komuś i wogóle nie zabiera się za akwarystykę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...