Skocz do zawartości

Pokrywa. Folia - farba.


g_stanislaw
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałem wykleić wewnętrzną stronę wydmuszki folią samoprzylepną.

Najpierw myślałem o lustrzanej, później o białej.

Obawiam się jednak, że z czasem zaczną robić się bąble i będzie kijowo wyglądało.

Zacząłem zastanawiać się nad pomalowaniem pokrywy od wewnątrz białą farbą.

Są specjalne podkłady pod farby kładzione na plastik, ale czy wytrzyma tak duże zawilgocenie i temperaturę?

A może ktoś z Was próbował malować wewnętrzną stronę pokrywy?

 

Proszę o sprawdzone rozwiązania. Bo teoretycznie, to też mam obawy. Smile

Chociaż z drugiej strony, plastikowe elementy aut są malowane i narażona na wilgoć, wysoką i niską temperaturę, uderzenia (np. kamyczków), nawet na sól, a jednak farba się trzyma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam! :)

Miałem podobny dylemat z moją pokrywą - Aquael (czarna) 120x40. Oświetlenie T8 2x30 i T5 2x39 po małej przeróbce.

Obkleiłem cała powierzchnię od wewnątrz folią aluminiową samoprzylepną do owijania rur od kominka nawiniętą na wąskie rolki podobnie jak taśma klejąca

do sklejania pudełek.

Pasek po pasku i wyszło całkiem ładnie. Zaletą wąskich pasków jest to że można o wiele łatwiej manewrowac w miejscach gdzie są jakieś wypukłości itp.

Wcześniej przetestowałem w pokrywie od małego akwarium i jakoś to się jeszcze ładnie trzyma.

Folia folią, ale najlepiej oprócz tego zainstalowac odbłyśniki ;)

 

parametry takiej folii:

Temperatura pracy ciągłej - 20 o C do + 200 o C

Temperatura chwilowa max. + 350 o C

 

Ceny nie podam teraz , ale polecam wybrac się do sklepu z materiałami budowlanymi.

Myślę że nie więcej niż 50zł.

Oczywiście należy odtłuscic powierzchnie przed oklejaniem a klej złapie na wieki ;)

 

Co do białej farby to nie wiem... nie miałem doświadczenia :roll:

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...